Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Debiut już wkrótce

20 września 2005

Już jutro kończy się rezerwacja akcji SkyEurope. Cena jednej akcji taniej linii lotniczej wyniesie od 5 do 10 euro. Debiut giełdowy planowany jest na najbliższy poniedziałek.

Be Sociable, Share!


Do 21 września inwestorzy mogą rezerwować 11,8 mln akcji SkyEurope oferowanych po cenie w przedziale 5-10 euro za sztukę. Ogłoszenie ceny emisyjnej planowane jest na 26 września, a giełdowy debiut SkyEurope w Wiedniu i Warszawie nastąpić ma około 27 września.

Księga popytu zarówno w ofercie publicznej w Austrii, jak w prywatnej, która prowadzona jest w całej Europie, jest zamykana 21 września.

SkyEurope oferuje 10 mln akcji nowej emisji oraz 1,8 mln istniejących akcji. W ofercie jest również przewidziana pula dodatkowa licząca 1180 akcji.

„SkyEurope chce pozyskać z nowej emisji 50-100 mln euro. Środki te zamierza przeznaczyć na wzmocnienie pozycji w czterech istniejących bazach, czyli w Warszawie, Krakowie, Budapeszcie i Bratysławie, poprzez pozyskanie nowych samolotów oraz rozwój połączeń z tych baz” – powiedział PAP Eryk Kłopotowski, rzecznik prasowy spółki.
W maju tego roku firma złożyła zamówienie na nowe samoloty. Zgodnie z nim, w latach 2006-2007 amerykański Boeing dostarczy przewoźnikowi 16 maszyn nowej generacji serii 737-700. Ponadto w ramach opcji zamówiono kolejne 16 samolotów, które mają zostać przekazane w latach 2008-2009.

Całkowite zamówienie wycenione jest na 880 mln dolarów według cennika oraz na 1,76 mld dolarów w przypadku wykorzystania opcji na zakup. Dwanaście zamówionych maszyn SkyEurope weźmie w leasing od irlandzkiej firmy GECAS.

Z Warszawy i Krakowa SkyEurope oferuje połączenia do Amsterdamu, Londynu, Mediolanu, Rzymu, Paryża, Barcelony, Dublina i Manchesteru.

SkyEurope, dysponujący obecnie 15 samolotami, jest największym niskokosztowym przewoźnikiem w regionie. Obsługuje obecnie 52 trasy i 28 destynacji w 16 krajach.

Największym akcjonariuszem spółki jest posiadający 43 proc. akcji SkyEurope Holding, który należy m.in. do EBOR i ABN-Amro. 40 proc. akcji, znajdujące się w rękach inwestorów instytucjonalnych, zdeponowane jest w Banku Austria Creditanstalt (BA-CA), a 17 proc. mają założyciele linii Alain Skowronek i Christian Mandl.

PK na podst. PAP

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 261

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie