Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Dalszy rozwój Wizz Air w Bułgarii i Rumunii

28 listopada 2007

Wizz Air rozbudowuje bazę operacyjną w Sofii, otwiera 8. bazę w Kluż, uruchamia nowe połączenia z Bukaresztu.

Be Sociable, Share!


Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza, posiadająca swoje bazy operacyjne w Środkowo-Wschodniej Europie umacnia swoją pozycję w Rumunii i Bułgarii.
Od lipca 2008 roku z bazy w Sofii będzie latał dodatkowy samolot. Uruchomione zostaną również nowe połączenia: krajowe do Warny oraz międzynarodowe do Mediolanu, Walencji, Barcelony i Izmiru w Turcji. Wzrośnie również częstotliwość lotów na istniejących już trasach – do Londynu, Rzymu i Dortmundu. Nowy rozkład lotów po ponownym uruchomieniu letnich połączeń zaowocuje zwiększeniem o ponad 300% obłożenia lotów na trasach z i do Bułgarii.   

Wizz Air w tym miesiącu ogłosił podobny ruch w Rumunii – drugi samolot został dodany do bazy w Bukareszcie. Będzie on obsługiwał trasy do Brukseli, Mediolanu oraz Kluż, które zostaną uruchomione w lutym 2008 roku.
Uruchomienie nowych połączeń spowoduje, że Wizz Air, po upływie zaledwie roku będzie oferował loty na 10 trasach ze stolicy Rumunii. Połączenie Bukareszt-Kluż jest jedynym połączeniem krajowym obsługiwanym w Rumunii przez linie nisko-kosztowe. 


Umacniając swoją pozycję w Rumunii Wizz Air otwiera również swoją 8. bazę operacyjną w Kluż w maju 2008 roku. Już teraz wszystkie loty przewoźnika z Transylwanii są obsługiwane z tego lotniska. Są to połączenia do Budapesztu, Rzymu, Barcelony oraz Londynu. W lutym 2008 roku uruchomiona zostanie trasa do Dortmundu, w maju 2008 roku wystartują połączenia do Walencji i Mediolanu.


***


Wizz Air posiada flotę złożoną z samolotów typu Airbus A320 oraz oferuje loty na wielu europejskich kierunkach z 6 baz operacyjnych w Polsce, Bułgarii, Rumunii oraz na Węgrzech. Przewoźnik lata również z Chorwacji. W 2006 roku Wizz Air przewiózł ponad 3 miliony pasażerów, z czego 2 miliony podróżowało na trasach z i do Polski.


Wizzair.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 525

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie