Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Poradnik

Czym i gdzie latać w 2014 roku?

19 stycznia 2014

Siatka połączeń Wizz Air, Ryanaira, Norwegian, easyJet, Eurolotu i innych robi wrażenie. A to dopiero początek. W tym roku zostanie otwartych kilkanaście nowych tras. Wirtualna Polska przygotowała zestawienie nowych połączeń zagranicznych znanych przewoźników, którzy operują w Polsce. Zobacz, gdzie już dzisiaj latają linie lotnicze i jakie nowe kierunki zamierzają wkrótce otworzyć.

Be Sociable, Share!


Siatka połączeń Wizz Air, Ryanaira, Norwegian, easyJet, Eurolotu i innych robi wrażenie. A to dopiero początek. W tym roku zostanie otwartych kilkanaście nowych tras. Wirtualna Polska przygotowała zestawienie nowych połączeń zagranicznych znanych przewoźników, którzy operują w Polsce. Zobacz, gdzie już dzisiaj latają linie lotnicze i jakie nowe kierunki zamierzają wkrótce otworzyć.

W zestawieniu wzięliśmy pod uwagę głównie tanie linie lotnicze. Na liście tras uwzględnione zostały również te, które zostały jedynie zawieszone na okres zimowy, jednak figurują na listach tras danych przewoźników.

 • Norwegian Air Shuttle

NAS to tani przewoźnik lotniczy, operujący głównie na trasach w Norwegii, oraz na liniach łączących Norwegię z innymi portami Europy.

Do Oslo ta linia przewiezie nas z Warszawy, Gdańska, Krakowa i Szczecina. Ze stolicy dodatkowo polecimy do Bergen, Stavanger oraz Kopenhagi. Z Krakowa natomiast do Bergen, Stavanger, Trondheim, a także do Sztokholmu.

Norwegian otwiera również połączenie z warszawskiego lotniska im. F. Chopina do Malagi (od lutego), Madrytu (3 czerwca) i Barcelony.

Pierwszy lot na trasie między Warszawą i Barceloną został zaplanowany na czwartek 3 kwietnia 2014 roku. Trasa będzie obsługiwana 3 razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty. Pasażerowie będą podróżować samolotami pasażerskimi typu Boeing 737-800. Ceny już od 307 zł za podróż w obie strony.

 • Aegean Airlines

Do tej pory te greckie linie lotnicze latały do kilku polskich miast (Katowice, Kraków i Wrocław), ale tylko w sezonie letnim. Wkrótce ma to się zmienić. 7 marca przewoźnik uruchomi regularne połączenia na trasie Warszawa-Ateny-Warszawa.

Loty mają się odbywać na starcie dwa razy w tygodniu, a po 30 marca – trzy razy w tygodniu. Bilet w jedną stronę do Aten na marzec kosztuje około 43 euro, oczywiście zakupiony z odpowiednim wyprzedzeniem.

 • Vueling Airlines

Linia lotnicza Vueling Airlines z siedzibą w Barcelonie będzie operować od sezonu letniego 2014 z Polski (Kraków i Warszawa) do Barcelony. Jak podaje system rezerwacyjny przewoźnika loty z Krakowa będą się odbywać od czerwca, a z Warszawy od drugiej połowy kwietnia.

Pierwszy lot z z Warszawy do Barcelony zaplanowany został na 27 kwietnia. Połączenie na tej trasie będzie realizowane trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki oraz niedziele samolotem Airbus 320.

 • Germanwings

Germanwings to niemieckie tanie linie lotnicze należące do grupy Lufthansy. Jej samoloty latają do 39 portów lotniczych w Europie oraz w Turcji. Flota liczy 26 samolotów marki Airbus A319.

Do Polski przewoźnik wykonuje loty do Krakowa. Germanwings 30 marca zacznie latać na trasie Warszawa-Kolonia (sześć razy w tygodniu). Cena? Już od 99 zł.

 • Wizz Air

Wizz Air to wielki tani przewoźnik w Europie. W Polsce lata z siedmiu lotnisk.

W 2014 linia zapowiedziała uruchomienie dwóch nowych połączeń z Warszawy do Korfu i Heraklionu w Grecji. Przewoźnik zwiększy częstotliwość rejsów na niektórych kierunkach, m.in. do Londynu, Tel Awiwu i Rzymu.

Z Warszawy Wizz Air lata już do takich miast, jak Barcelona, Bruksela, Budapeszt, Charków, Doncaster Sheffield, Eindhoven, Glasgow, Goeteborg, Grenoble, Kutaisi, Liverpool, Londyn, Malmo, Milan-Bergamo, Oslo, Paryż, Rzym, Sztokholm, Tel Awiw oraz Hurghada.

Gdańsk oferuje pasażerom loty do norweskich Alesund, Haugesund, Kristiansand, Oslo, Stavanger, Trondheim oraz Bergen, Barcelony, niemieckich Dortmundu oraz Kolonii-Bonn, irlandzkiego Cork, Eindhoven, Glasgow, szwedzkiego Goeteborga, Malmo, Sztokholmu, brytyjskiego Liverpoolu, Londynu, włoskiego Bergamo, Pizy, Rzymu, Paryża, czy fińskiego Turku.

Katowice umożliwiają nam polecenie do następujących miast: Barcelona, Bergen, Doncaster Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Frankfurt, Grenoble, Kijów, Kolonia / Bonn, Kutaisi, Londyn, Malmo, Mediolan, Neapol, Oslo, Paryż, Rzym, Stavanger, Sztokholm, Tel Awiw, Hurghada.

Wizz Air ma uruchomione trasy z Wrocławia do Paryża, Eindhoven, Dortmundu, Oslo, Doncaster Sheffield oraz Londynu. Z Poznania polecimy do Mediolanu, Paryża, Sztokholmu, Oslo, Doncaster Sheffield, Londynu i Bergamo, ze Szczecina do Oslo i Stavanger, a z Lublina do Londynu i Oslo.

Przewoźnik planuje też zwiększenie liczby swoich maszyn na polskich lotniskach. Od 21 maja 2014 roku w warszawskiej bazie będą operowały cztery Airbusy A320, natomiast od 13 czerwca przyszłego roku na lotnisku Katowice-Pyrzowice będzie zlokalizowanych pięć maszyn tego typu.

 • Eurolot

Należący do polskiego Skarbu Państwa przewoźnik Eurolot również przewiezie nas do różnych miast w całej Europie.

Z Gdańska polecimy do Amsterdamu, Brukseli, Dubrownika, Hamburga, Helsinek, Popradu, Splitu oraz Zadaru. Trasy te, zawieszone na okres zimowy, ruszą ponownie w styczniu (Poprad), marcu (Bruksela i Helsinki), kwietniu (Hamburg) oraz czerwcu (Zadar, Dubrownik, Split).

Zadar i Dubrownik to również popularne kierunki w Poznaniu. Obie trasy ruszą ponownie już w czerwcu. Od lutego wraca połączenie do Mediolanu z Lublina.

Siatka połączeń z Wrocławia umożliwi nam dotarcie do Mediolanu, Brukseli, Paryża i Zurychu (od marca). Tania linia lata stamtąd również do Helsinek.

Z Rzeszowa będziemy mogli polecieć do Paryża i Rzymu, a z Krakowa – do Amsterdamu, Zurychu, Splitu i Dubrownika (dwie ostatnie destynacje od czerwca).

Warszawa łączy natomiast się trasami z Salzburgiem, Heringsdorf, Zadarem, Splitem oraz Dubrownikiem. Trasy chorwackie ruszą ponownie w kwietniu.

 • Ryanair

Ryanair jest bez wątpienia jedną z największych tanich linii operujących w całej Europie. Obecnie obsługuje w Polsce 10 lotnisk.

Z Gdańska otwiera nowe połączenie do Pizy, które ma ruszyć na koniec marca. Obecnie z tego portu można polecieć do Wielkiej Brytanii (Birmingham, Bristol, Doncaster Sheffield, Edynburg, Leeds, Londyn, Manchester) czy Irlandii (Cork, Dublin).

Z Krakowa od 3 kwietnia polecimy do Shannon w Irlandii. Z balickiego aeroportu już teraz można trafić do następujących brytyjskich portów: Birmingham, East Midlands, Edynburg, Londyn, Leeds, Liverpool, Manchester, irlandzkiego: Dublin, hiszpańskich: Alicante, Madryt, włoskich: Bolonia, Mediolan, Rzym, a także do Brukseli, Dortmundu, Eindhoven, Malty, Oslo, Paryża oraz Sztokholmu.

Ryanair z lotniska w Lublinie lata do Dublina i Londynu. Z Katowic natomiast do Birmingham, Dublina i Londynu.

Tania linia operuje z warszawskiego lotniska w Modlinie. Kierunki docelowe dla lotów z tego aeroportu to brytyjskie Glasgow, Liverpool, Manchester, East Midlands, Bristol, Londyn, irlandzki Dublin, szwedzkie Sztokholm i Oslo, francuskie Paryż i Marsylia, hiszpańskie Barcelona i Majorka, włoskie Bolonia, Piza, Mediolan, Trapani i Rzym, a także Eindhoven, Bruksela, Budapeszt i Chania (Kreta). Firma informuje, że w 2014 roku ruszą dwie kolejne trasy – do Salonik oraz Alicante.

Z Wrocławia można polecieć do hiszpańskich portów: Malaga, Alicante, Barcelona, włoskich: Rzym, Bolonia, Mediolan, brytyjskich: Glasgow, Liverpool, East Midlands, Bristol, Londyn, irlandzkich: Shannon, Cork, Dublin, a także na Maltę, Kretę, do Paryża oraz Oslo.

Poznań umożliwia pasażerom przeloty do Barcelony, Rzymu, Mediolanu, Oslo, Dublina, Liverpoolu, Bristolu oraz Londynu. Łódź – do Londynu, East Midlands i Dublina. Ze Szczecina natomiast możemy polecieć do Dublina, Liverpoolu oraz Londynu.

Dublin oraz Londyn to również wspólne kierunki tras z Rzeszowa i Bydgoszczy. Z lotniska w Rzeszowie dodatkowo polecimy do Bristolu, East Midlands, Manchesteru oraz Oslo. Z Bydgoszczy natomiast do Birmingham i Hurghady (Egipt).

 • easyJet

Brytyjski easyJet jest jednym z największych europejskich tanich przewoźników. Jego flota składa się z 183 samolotów Airbus, latających na 416 połączeniach pomiędzy 110 lotniskami w 27 krajach.

W Polsce linie odbywają loty z Krakowa. Polecimy stamtąd do takich miast, jak Bazylea, Belfast, Bristol, Edynburg, Liverpool, Londyn oraz Paryż.

 • Jet2.com

Operująca na terenie Europy tania linia Jet2.com jest obecna również i w Polsce. Obsługuje jednak tylko jedno połączenie – na trasie z Krakowa do Newcastle.

 • Air Berlin

Niemiecki przewoźnik Air Berlin to druga co do wielkości linia lotnicza Niemiec z siedzibą w Berlinie. Sieć linii obejmuje 163 kierunków w 39 krajach, także w Polsce.

Do Polski Air Berlin wykonuje loty do Gdańska, Krakowa oraz Warszawy.

Na razie linie latają na lotnisko Berlin Tegel. Po oddaniu do użytku lotniska Berlin Brandenburg Airport (BBA), co jak już wiadomo nie nastąpi w 2014 roku, mają docelowo zostać zamknięte lotniska Tegel oraz Schoenefeld, a BBA ma stać się jedynym komercyjnym lotniskiem obsługującym Berlin i Brandenburgię.

Info:finanse.wp.pl

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie