Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Czy kryzys dotknie nasze lotniska

Czy kryzys dotknie nasze lotniska

11 lutego 2009

Wczoraj pojawiła się informacja, że irlandzkie linie Ryanair w marcu zaprzestaną lotów na 11 trasach z Anglii do Polski. We wrześniu ub. roku z Polski wycofała się firma Centralwings. Port Lotniczy Lublin w Świdniku zapewnia, że mimo to znajdą się firmy, które zechcą obsłużyć lubelskie lotnisko.

Be Sociable, Share!


- Na pewno trudno dziś przewidywać, co będzie się działo za trzy lata, ale jesteśmy dobrej myśli – mówi Piotr Jankowski, rzecznik spółki Port Lotniczy Lublin w Świdniku. I przypomina przygotowany w ubiegłym roku raport brytyjskiej firmy ASM, który stwierdzał m.in., że są już przewoźnicy zainteresowani lotniskiem w Świdniku.

Jak na razie same firmy nie precyzują planów. – Jest za wcześnie, żeby o czymkolwiek rozmawiać – nie można przecież ustalać lotów, kiedy nie ma lotniska. Ma powstać za trzy lata, ale trudno robić plany na tak długi okres – mówi Wojciech Kądziołka, rzecznik PLL LOT. – Poza tym, obserwujemy dziś kryzys na rynku przewozów i linie raczej nie myślą o inwestycjach i uruchamianiu nowych połączeń, wręcz przeciwnie – dodaje.


Marek Sławatyniec, rzecznik prasowy linii Norwegian, jest innego zdania.


- Polacy w porównaniu z innymi nacjami wciąż jeszcze niewiele latają. Ale to się zmienia i rynek będzie się u nas rozrastał, a nie kurczył – zaznacza.


Grzegorz Sobczak, redaktor naczelny branżowego miesięcznika „Skrzydlata Polska” uspokaja, że kryzys w branży lotniczej, chociaż istnieje, nie będzie trwał wiecznie.


- Gdyby lotnisko w Świdniku miało wystartować w tym roku, rzeczywiście mogłoby mieć problem. Jednak zostały jeszcze trzy lata i przez ten okres wszystko może się zmienić. – tłumaczy Sobczak. I dodaje, że Świdnik stanie się, jego zdaniem, atrakcyjną lokalizacją dla linii. – Będzie to najbardziej wysunięty na wschód port w Polsce. Rozmowy z firmami trzeba zacząć na około rok przed uruchomieniem lotniska, więc Świdnik ma jeszcze trochę czasu – zaznacza Sobczak.

Źródło: polskatimes.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 576

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie