Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Czy kryzys dotknął również brytyjską monarchię

3 kwietnia 2010

To nie był luksusowy Rolls-Royce, ani nawet krążownik marki Bentley, ani helikopter, ani Królewski Pociąg, ale pomarańczowy Airbus linii lotniczej easyJet! Czy to znak, że Królowa Elżbieta II zmaga się z kryzysem tak, jak jej poddani? „To prawdziwa rewolucja i niezwykły precedens” – mówią zaskoczeni Brytyjczycy.

Be Sociable, Share!


Wczoraj na londyńskim lotnisku Luton Jej Królewska Wysokość Elżbieta II została przyłapana przez paparazii, gdy wchodziła po schodach na pokład samolotu easyJet lecącego do Szkocji.

Była to pierwsza w historii Wielkiej Brytanii podróż monarchy środkiem komunikacji publicznej. Królowa przybyła na lotnisko w otoczeniu zaledwie kilku ochroniarzy tuż przed planowanym wylotem. Zapewne w celu uniknięcia rozgłosu. Rejsowy samolot easyJet leciał do Szkocji, a Elżbieta II miała dołączyć do swojego męża Księcia Filipa, który już od kilku dni przebywa w letniej rezydencji królewskiej, Zamku Balmoral.


Warto wspomnieć, że jednorazowa podróż Królewskim Pociągiem tzw. The Royal Train to wręcz astronomiczny wydatek około 60,000 euro, natomiast bilet easyJet kosztował Koronę jedyne 23 euro.


Andrew McConnell, rzecznik prasowy easyJet, powiedział: „Nie ujawniamy personaliów osób publicznych, które są naszymi pasażerami. Ale oczywiście często podróżują z nami celebryci ceniący jakość naszych usług”.


Nieoficjalną relację z tego wydarzenia można znaleźć na kanale YouTube pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=ukI7fVBA0Ks. Film został zarejestrowany amatorską kamerą.


easyjet.com

Be Sociable, Share!

Wizyt: 173

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie