Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Czy Centralwings zbankrutuje…

8 kwietnia 2008

Internauci zaniepokojeni odwołanymi lotami linii Centralwings. W serwisie Alert24.pl opublikowano relacje pasażerów, którym nie udało się zarezerwować lotów w kwietniu. Pasażerowie zastanawiają się czy przewoźnik zbankrutuje.

Be Sociable, Share!


Osoby, które chciały zarezerwować bilety np. z Krakowa do Dublina na lot 16 kwietnia, nie miały szans. Wchodząc na stronę internetową Centarlwings w zakładkę „rezerwacja” po wybraniu daty 16 kwietnia pojawiał się komunikat, że system nie znalazł lotów w wybranym terminie. Podobnie było w przypadku lotów na 15 kwietnia. 

Pod koniec 2007 roku linie Centralwings odnotowały bardzo dużą stratę – ok. 73 mln zł. Na początku tego roku linie zrezygnowały z wprowadzenia nowych połączeń, m.in.z Krakowa do Manchesteru.


Rzecznik przewoźnika, Kamil Wnuk twierdzi, że straty za 2007 rok nie oznaczają, że firmie grozi bankructwo. Brak zysków w tym okresie spowodowany był ogólnym brakiem zainteresowania przelotami. Wstrzymanie niektórych lotów ma na celu uniknięcie sytuacji, w której firma Centralwings musiałaby do nich dopłacać. A tak było w przypadku lotów do Dublina. 


Centralwings od 3 kwietnia nie przyjmuje rezerwacji na loty, które miały się odbyć po 15 kwietnia. Zawieszenie rejsów dotyczy głównie niedawno wprowadzonych połączeń.


Zarząd Centralwings nie zrezygnuje z rejsów czarterowych oraz lotów, które są najbardziej opłacalne. Nadal będą realizowane loty z Krakowa do: Amsterdamu, Londynu, Barcelony, Rzymu, Bolonii i Lille; z Gdańska do: Edynburga, Rzymu i Dublina; z Poznania do Rzymu; z Wrocławia do Rzymu; z Warszawy do: Edynburga, Lizbony, Dublina. W okresie wakacyjnym firma ma zamiar uruchomić połączenia z miejscami atrakcyjnymi turystycznie np. do Dubrownika czy na wyspy Rodos.


Na podstawie Alert24.pl i Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 631

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie