Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ze świata

Czarna lista linii lotniczych

30 sierpnia 2005

CrashFrancuskie i belgijskie ministerstwa transportu opublikowały listy przewoźników, którzy z powodów bezpieczeństwa nie mogą latać do Francji i Belgii.

Be Sociable, Share!


Na liście linii, które mają zakaz lotów do Francji, znalazła się północnokoreańska Air Koryo, International Air Service z Liberii, Lineas Aer de Mozambique z Mozambiku, tajska Phuket Airways, Africa Lines (Republika Środkowej Afryki), Air Memphis (Egipt), Air Van Airlines (Armenia), Central Air Express (Demokratyczna Republika Konga), I. C. T. T. P. W. (Libia), International Air Tours Ltd. (Nigeria), Johnsons Air Ltd. (Ghana), Silverback Cargo Freighters (Rwanda) and South Airlines (Ukraina).

Adam Borkowski, rzecznik prasowy Urzędu Lotnictwa Cywilnego, zapewnił na łamach Rzeczpospolitej, że żadna z tych linii nie latała i nie lata do Polski.

Decyzję o opublikowaniu listy popiera Komisja Europejska, która zabiega także o sporządzenie podobnego wykazu dla całej UE.

Jak podaje gazeta, wcześniej czarne listy zakazanych linii lotniczych opublikowały Stany Zjednoczone, a w Europie Wielka Brytania i Szwajcaria. Plany utworzenia listy we Francji były dyskutowane od początku ubiegłego roku, kiedy w katastrofie samolotu linii Flash Airlines zginęło 134 francuskich turystów wracających z Egiptu. Szwajcaria wcześniej wydała tej linii zakaz lądowania na swoim terytorium z powodu niespełnienia wymogów bezpieczeństwa.

PK na podst. Rzeczpospolitej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 631

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie