Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Cypryjski rynek otwarty dla polskich przewoźników

25 marca 2010

Urząd Lotnictwa Cywilnego uzyskał od władz lotniczych Cypru bezterminową deklarację gwarantującą przewoźnikom lotniczym koncesjonowanym przez ULC prawo do wykonywania nieregularnych przewozów piątej i siódmej wolności lotniczej, tj. z/do terytorium Cypru do/z dowolnego kraju położonego poza Europejskim Obszarem Gospodarczym.

Be Sociable, Share!


Władze lotnicze Cypru zobowiązały się w niej do niestosowania procedury ‘non-objection’ w przypadku wniosków składanych przez polskich przewoźników o zezwolenie na wykonywanie przewozów.

Złożona przez władze lotnicze Cypru deklaracja otwiera cypryjski rynek lotniczy dla polskich przewoźników gwarantując im nieograniczone prawo wykonywania nieregularnych przewozów lotniczych z/do Cypru.


ULC zwrócił się do przewoźników lotniczych z prośbą o informacje jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy w uzyskiwaniu wspomnianych zezwoleń lub władze Cypru będą w jakikolwiek inny sposób utrudniały bądź uniemożliwiały wykonywanie przewozów.


Dodatkowo w związku ze zbliżającym się nowym sezonem rozkładowym – LATO 2010, Urząd Lotnictwa Cywilnego zwrócił się z prośbą do przewoźników lotniczych koncesjonowanych przez ULC o przedstawienie informacji nt. ewentualnych problemów związanych z uzyskiwaniem w obcych władzach lotniczych (w tym również w państwach członkowskich UE, Konfederacji Szwajcarskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu) zgód na wykonywanie przewozów lotniczych.


Urząd poprosił przewoźników w szczególności o informacje, które władze lotnicze stosują wobec Państwa procedurę non-objection.

ULC

Be Sociable, Share!

Wizyt: 126

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie