Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Wizzair nowości

Coraz więcej pasażerów

3 stycznia 2006

Linie lotnicze Wizz Air w roku 2005 przewiozły ponad 1,8 mln pasażerów. To wzrost o 233 proc. w porównaniu z rokiem 2004, kiedy linia przewiozła 567 tys. pasażerów.

Be Sociable, Share!


Wizz Air osiągnął przywództwo rynkowe w każdym z krajów Środkowej i Wschodniej Europy, gdzie rozpoczął działalność, czyli w Polsce, na Węgrzech i w Bułgarii. Linia założyła bazy operacyjne w Budapeszcie, Katowicach, Warszawie, Gdańsku, a także zaoferowała niskie taryfy dla podróżujących do i z Poznania i Wrocławia, Kowna na Litwie i Sofii w Bułgarii.

Latem 2006 roku Wizz Air zaoferuje 350 tys. miejsc miesięcznie na ponad 50 trasach, co stanowi ponad 50 proc. wzrost w porównaniu z ofertą z ubiegłego sezonu letniego.

„Rok 2005 był dla nas nadzwyczajnym okresem. W drugim roku prowadzenia naszej działalności osiągnęliśmy ogromny, potrójny wzrost i rozwój rynkowy. Z myślą o naszym rozwoju w przyszłości – zawarliśmy umowy nabycia 24 nowych samolotów z rodziny Airbus A320. Osiągnęliśmy także najniższą ze wszystkich linii lotniczych w Europie Środkowej i Wschodniej strukturę kosztów, tak, aby stać się linią wysoce konkurencyjną i mocną finansowo” – powiedział Jozsef Varadi, prezes Wizz Air.

„Wizz Air będzie nadal rozwijał działalność na obecnych rynkach i w 2006 roku pojawi się w nowych krajach w Europie Środkowej i Wschodniej. Linia jest na najlepszej drodze, aby osiągnąć kolejny sukces, jakim jest przewiezienie w tym roku 3 milionowego pasażera. Wizz Air stanie się w ciągu zaledwie dwóch lat jedyną największą linią lotniczą w regionie, prawdopodobnie jedyną w tym czasie z siedzibą w Europie Środkowej i Wschodniej „ – dodał Varadi.

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 715

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie