Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Coraz mniej Polaków na londyńskich lotniskach

Coraz mniej Polaków na londyńskich lotniskach

3 września 2008

Coraz więcej lotów z Polski do Wielkiej Brytanii jest likwidowanych. Centralwings w ogóle wycofał się z taniego latania, a Ryanair zawiesił wiele lotów do Polski w listopadzie i grudniu, kiedy bardziej opłaca się zaparkować samoloty na lotnisku.
Z rozkładu lotów spadają nie tylko loty do Londynu, ale także do innych miast w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ryanair planuje zamknąć rejsy Warszawa – Dublin. Od 15 września Wizzair likwiduje ostatnie połączenia z Coventry do Polski.

Be Sociable, Share!


Najwięcej lotów z Polski odbywa się na położone 56 km od Londynu lotnisko Stansted. Można stąd dolecieć do  Warszawy, Łodzi, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Katowic, Bydgoszczy i Rzeszowa. Bilet autobusowy ze Stansted do centrum Londynu kosztuje 8 funtów.  


Inne podlondyńskie lotnisko, Luton oferuje możliwość lotu do Gdańska, Katowic, Krakowa,  Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. Lotnisko leży 49 km od centrum stolicy, a dotrzeć tam można autobusem już za 2 funty.  


 
Drugi co do wielkości port lotniczy Wielkiej Brytanii, Londyn Gatwick daje możliwość dotarcia jedynie do Krakowa i Warszawy. Obecnie do Polski latają stąd linie easyJet i British Airways (jeszcze niedawno latały także Centralwings). Do Londynu można się stąd dostać w półtorej godziny autobusem, mimo że lotnisko położone jest 46 km od miasta.    


/KY na podstawie Gazety Wyborczej/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 108

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie