Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Chcesz się pogrążyć? – Załóż linie lotnicze

Chcesz się pogrążyć? – Załóż linie lotnicze

12 lutego 2014

Spółka Krohn Air z Molde, będąca własnością 80-letniego Clausa Krohna, po czterech latach działania ogłosiła upadłość.

Be Sociable, Share!


Spółka Krohn Air z Molde, będąca własnością 80-letniego Clausa Krohna, po czterech latach działania ogłosiła upadłość.

Zrób to sam

Kiedy w lutym 2010 roku SAS zlikwidował połączenie między Molde a Trondheim, 77-letni wówczas biznesmen i pasjonat lotnictwa tak się zirytował, że założył własną firmę lotniczą, Krohn Air.

Kierował się zasadą, że skoro żaden istniejący przewoźnik nie chce zapewnić połączeń lotniczych na tak ważnej trasie, musi zatroszczyć się o to sam.

Niestety, w miniony wtorek samoloty Krohn Air zostały uziemione, a sąd rejonowy Romsdal otworzył postępowanie upadłościowe spółki – po niemal dokładnie czterech latach od jej powstania.

Od miliardera do milionera

- Prowadzenie linii lotniczych to nie biznes, na którym można się dorobić, zapewniam – mówił Claus Krohn w grudniu ubiegłego roku, podczas rozmowy z dziennikarzem Dagens Næringsliv. – Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli jesteś milionerem, a chcesz zostać milionerem, powinieneś założyć linie lotnicze. To prawda.

W latach 2010 – 2012 łączne straty Krohn Air wyniosły 3,3 miliona koron. Na przełomie roku 2012 i 2013 spółka miała ujemny kapitał własny wynoszący niemal dziewięć milionów koron, a rewizor stwierdził, że w ciągu trzech ostatnich lat kapitał własny częściowo lub całkowicie przepadł. Rok 2013 również nie zakończy się finansowym sukcesem, choć według współwłaściciela spółki i pilota, Roya Urena, wynik powinien być lekko na plusie. Nie zmienia to faktu, że dalsza działalność nie ma sensu i dlatego firma sama wystąpiła o ogłoszenie upadłości.

Źródło: mojanorwegia.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 802

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie