Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Linie lotnicze

Centralwings

1 stycznia 2005

Centralwings to polskie tanie linie lotnicze, należące do PLL LOT. Pierwszy rozkładowy rejs linii Centralwings odbył się 1 lutego 2005 roku. Dziś przewoźnik oferuje z Polski już 26 połączeń! W sezonie letnim loty odbywają się z 4 polskich portów: Warszawy, Krakowa, Katowic i Poznania, a w sezonie zimowym przewoźnik zaczyna regularne operacje z Wrocławia.
Po raz pierwszy samoloty nowych linii Centralwings wystartowały 1 lutego 2005 r. do Londynu (Gatwick) z warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina – Terminal 1 oraz z krakowskich Balic. Od tamtej pory siatka połączeń spółki-córki LOT-u znacznie się powiększyła…

Be Sociable, Share!


O firmie


Centralwings to jedyna polska tania linia lotnicza. Firma powstała w 2005 roku z myślą
o klientach liczących na niską cenę i wysoką jakość gwarantowaną renomą PLL LOT. W ofercie przewoźnika znajdują się tanie połączenia dla klientów indywidualnych, loty czarterowe i czarter-mix. Te ostatnie to połączenia czarterowe do typowo wypoczynkowych kurortów, na które można rezerwować pojedyncze bilety. Dotychczas z usług linii skorzystało blisko trzy miliony osób.


Zarząd Centralwings:


Waldemar Królikowski, Prezes Zarządu Centralwings
 
Waldemar Królikowski ukończył Wyższą Szkołę Inżynierii Maszyn, jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu oraz Akademii Bezpieczeństwa Narodowego. W latach 1968
– 1991 pracował w zawodzie inżyniera lotnictwa. Od 1991 pracował w Głównym Inspektoracie Lotnictwa Cywilnego, po jego przekształceniu w 2002 roku w Urząd Lotnictwa Cywilnego obejmował stanowiska kierownicze aż do chwili obecnej. Był audytorem ICAO, brał udział
w negocjacjach Polski z UE z dziedziny transportu. Mówi biegle po rosyjsku i dobrze po angielsku. Interesuje się żeglowaniem.
 
Cezary Ciarciński, Członek Zarządu
 
Cezary Ciarciński jest absolwentem Wydziału Socjologii The Open University w Wielkiej Brytanii, jest w trakcie studiów MBA i romanistycznych na tej samej uczelni. Od 2005 roku do chwili obecnej zajmował stanowisko kierownicze w easyJet Airline Company, gdzie odpowiedzialny był za bezpieczeństwo i obsługę pasażerów. Również od 2005 roku do chwili obecnej pełnił funkcję Dyrektora ds. Rozwoju w Klinice Mediq. Od 2006 roku do dnia dzisiejszego był Dyrektorem Zarządzającym w Ultimate Staff Solutions Ltd. w Wielkiej Brytanii.
Mówi biegle po angielsku, bardzo dobrze po niemiecku i francusku, koreański i rosyjski zna na poziomie podstawowym. Interesuje się żeglowaniem, windsurfingiem, wioślarstwem – zdobył mistrzostwo Polski w czwórkach wioślarskich, taekwon-do. Ma 25 lat.Kapitał zakładowy Centralwings wynosi 5 mln zł i zarząd nie wyklucza jego podniesienia, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 


Połączenia Centralwings


Obecnie Centralwings realizuje 34 połączeń z 8 polskich miast. W sezonie zimowym 2007/ 2008 linie Centralwings wprowadziły 11 nowych połączeń, w tym do 4 nowych portów zagranicznych: Manchesteru, Barcelony, Lyonu i Aten.
Lotniska w Polsce


Docelowe lotniska zagraniczne


Gdańsk


Dublin, Edynburg, Rzym, Shannon


Katowice


Dublin, Edynburg, Hurghada, Shannon


Kraków


Ateny, Girona/Barcelona, Bolonia, Cork, Dublin, Londyn, Manchester, Rzym


Łódź


Paryż


Poznań


Edynburg, Manchester, Paryż , Rzym


Szczecin


Dublin, Edynburg


Warszawa


Bolonia, Cork, Dublin, Edynburg, Grenoble, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Manchester, Shannon


Wrocław


Cork, Dublin, Londyn
Flota Centralwings

Centralwings dysponuje dziewięcioma najpopularniejszymi na świecie samolotami pasażerskimi Boeing 737 w dwóch typach: Boeing 737-300 i Boeing 737-400. W sezonie letnim 2008 linie Centralwings planują operować już 12 maszynami, z trzech baz w Polsce: Warszawy, Krakowa, Gdańska. Obsługą samolotów zajmują się specjaliści z certyfikowanej bazy technicznej PLL LOT S.A., która posiada duże doświadczenie w obsłudze tego typu maszyn. Polskie tanie linie zatrudniają pilotów, których tzw. nalot, czyli minimalny czas spędzony za sterami, wynosi średnio 4000 godzin.
 Latanie z Centralwings


Centralwings oferuje swoim klientom szereg udogodnień. Linie umożliwiają aż cztery formy płatności: kartą kredytową, przelewem, gotówką i w systemie Via Moje Rachunki. Centralwings posiada także korzystną ofertę bagażową: grupy mają możliwość sumowania  bagażu, dzięki czemu osoba, której walizki czy torby ważą za dużo, nie musi za nie dopłacać, jeżeli łączny limit nie zostanie przekroczony. Dodatkowo osoby wykupujące nadbagaż przez stronę www.centralwings.com płacą najniższe stawki za na polskim rynku.


Pasażerowie Centralwings korzystają z rabatów na wybranych parkingach w pobliżu lotnisk,
z których obecnie regularnie latają polskie tanie linie. Kolejnym udogodnieniem przewidzianym dla kierowców jest możliwość rezerwacji samochodu w docelowym porcie lotniczym już podczas internetowej rezerwacji biletu. Z myślą o najmłodszych Centralwings oferuje na swoich pokładach dziecięce menu. Bilety dla pasażerów do 16 lat są o 20% tańsze, natomiast dzieci poniżej drugiego roku życia podróżują za darmo.

Załoga Centralwings

Piloci Centralwings swoje wieloletnie doświadczenie zdobywali w PL LOT S.A. – kapitanowie spędzili w powietrzu średnio 12 tys. godzin, a pierwsi oficerowie 7 tys. Piloci są szkoleni na najnowocześniejszych symulatorach lotu, które zapewniają możliwość przygotowania załogi do każdych warunków mogących zaistnieć w trakcie lotu. Stewardesy Centralwings odbyły szkolenia w Ośrodku Szkolenia Lotniczego PLL LOT SA, zapewniającym wysoki standard i profesjonalne przygotowanie obsługi pokładu. Załogi lotnicze są wspierane przez personel Centrum Operacyjnego PLL LOT SA, pracujący 24 godziny na dobę, wyposażony w najnowocześniejsze systemy wspomagania operacji lotniczych. Centralwings wykonuje operacje lotnicze do portów głównych, odpowiednio wyposażonych w naziemne pomoce nawigacyjne i urządzenia naprowadzające, wspomagane przez profesjonalne służby kontroli lotów.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 157 006

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie