Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Centralwings wycofuje połączenia

18 marca 2008

Pasażerów, który zaplanowali podróż z tanimi liniami Centralwings czeka niemiła niespodzianka. Z powodu złych wyników finansowych, przewoźnik zdecydował się na odwołanie dziesiątków niedochodowych połączeń.

Be Sociable, Share!


Od 1 kwietnia pasażerowie nie polecą  z Poznania do Paryża i Edynburga. Zapowiadane wcześniej  nowe trasy do Amsterdamu i Manchesteru nie zostaną uruchomione. Nie będą także wykonywane niektóre loty z innych lotnisk. Przewoźnik redukuje połączenia z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Szczecina i Wrocławia.

W ubiegłym roku linie Centralwings miały 73 mln zł strat. Jednak, jak przekonuje rzecznik firmy Kamil Wnuk, przewoźnik nie zamierza zwijać się z rynku. Razem z LOTem spółka pracuje nad planem rozwoju, który ma być zatwierdzony pod koniec marca. Obecnie przewoźnik boryka się z problemem niedoboru samolotów, ale już pod koniec kwietnia linie mają otrzymać dwa boeingi 737, a pod koniec maja kolejny. Daje to nadzieję, że w maju i czerwcu większość połączeń zostanie przewrócona. Natomiast część nierentownych połączeń na zawsze ma zniknąć z rozkładu.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 719

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie