Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Centralwings spóźnia się codziennie

18 sierpnia 2008

Pasażerowie linii Centralwings muszą niekiedy czekać kilkanaście godzin na samolot. Aż jedna czwarta lotów polskiego taniego przewoźnika ma opóźnienia.

Be Sociable, Share!


Średnio w miesiącach letnich Centralwings notuje aż 70 spóźnionych rejsów. Szczęśliwi są ci pasażerowie, którzy czekają na samolot tylko kilka godzin. Większość jednak musi koczować na lotnisku całymi dniami, bądź nocować w hotelu. 

Pecha mieli pasażerowie odlatujący w ubiegłym tygodniu z Krakowa do Aten, kiedy samolot spóźnił się o ponad jeden dzień. Wtorkowy (12.08) wieczorny rejs z Warszawy na grecką wyspę Korfu po kilku nieudanych próbach wcześniejszego wylotu wreszcie mógł się odbyć w środę ok. 11 rano.


Powodem kłopotów Centralwingsa jest zbyt mała flota. Z 13 maszyn, jakimi dysponuje przewoźnik, dwie zostały wypożyczone z załogą przewoźnikom zagranicznym, bo linia dramatycznie potrzebuje pieniędzy. Jeden samolot wrócił do LOT, bo skończył się okres leasingu. W sumie Centrawlings ma do dyspozycji 10 maszyn, a to zdecydowanie za mało w okresie wakacyjnym.
 
Na podstawie Gazety Wyborczej 


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 856

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie