Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Centralwings odlatuje z Gdańska

11 marca 2008

Centralwings nie stworzy bazy dla swoich samolotów w Gdańsku. Oficjalnym powodem jest mała ilość samolotów w dyspozycji przewoźnika i planowane ograniczenia działalności. Dla lotniska to kolejna zła wiadomość po tym jak linie easyJet zapowiedziały likwidację lotów do Wielkiej Brytanii.

Be Sociable, Share!


Specjaliści mówią, że rynek połączeń do Wielkiej Brytanii już się nasycił. Nadal jednak rośnie liczba rejsów w innych kierunkach. Lotnisko w Rębiechowie może się pochwalić nowymi lotami do Turku w Finlandii oraz do katalońskiej Barcelony. Wiele nowych połączeń stoi jednak pod znakiem zapytania. Wszystko za sprawą decyzji taniej linii Centralwings, która z końcem marca miała uruchomić w Gdańsku bazę dla swoich trzech samolotów. Plany pokrzyżowała jednak fatalna kondycja finansowa firmy, która w 2007 r. osiągnęła stratę aż 73 mln zł.

Na razie rok 2008 jest więc dla Rębiechowa pechowy. Decyzja Centralwings została podjęta parę tygodni po ogłoszeniu przez brytyjskiego Easyjeta, że zamierza wycofać się z Gdańska. Oznacza to utratę kolejnych czterech połączeń – do Londynu Gatwick, Edynburga, Bristolu i Belfastu.


Dla odmiany gdańskie lotnisko szturmują linie tradycyjne. 30 marca rusza kolejne połączenie do Frankfurtu obsługiwane przez Lufthansę. W tym samym czasie do Gdańska wróci fiński Finnair, który zawiesił połączenie do Helsinek jesienią. Także pod koniec marca SAS uruchamia loty z Gdańska do Oslo.


W najbliższą sobotę otwarte zostaną trzy nowe połączenia Wizzaira. Różowe samoloty będą latać teraz także to Göteborga, Coventry i Bournemouth. Równocześnie gdańska baza Wizzaira wzbogaci się o trzeci samolot, który będzie stacjonował w Rębiechowie.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 498

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie