Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Centralwings może połączyć się z Eurolotem

12 maja 2008

Po informacjach o możliwym końcu Centralwings pojawiły się całkiem odmienne scenariusze. Wcześniej mówiono, że przynosząca straty linia zlikwiduje tanie połączenia i ograniczy swoja działalność do obsługi czarterów. Jednak według ostatnich informacji, zarząd LOT rozważa nie tylko zachowanie marki Centralwings, ale nawet jej wzmocnienie. Do firmy miałby być włączony Eurolot, który oferuje loty na krajowych i bliskich europejskich trasach.

Be Sociable, Share!


Losy tanich linii należących do LOT mają się rozstrzygnąć pod koniec maja. Zarząd LOT rozważa różne warianty, w tym połączenie Eurolot z Centralwings. Jednak eksperci oceniają taka możliwość niejednoznacznie. Niektórzy twierdzą, że to kiepski pomysł, ponieważ nierentowne loty krajowe jeszcze bardziej pogrążą Centralwings. Ty bardziej, że obie marki borykają się z problemem niewystarczającej ilości samolotów. 

Inni zaś, twierdzą, że pomysł jest jak najbardziej trafiony. Połączenie lotów tanich z krajowymi pozwoli firmie na uniknięcie podwójnych kosztów tych działalności oraz ułatwi niektóre kwestie operacyjne, m.in. wymianę załóg.


Cała firma boryka się ostatnio z niedoborem floty. Na dwa Boeingi 767-200 wygasły umowy leasingowe i od jesieni samoloty ma przejąć Mexicana Airlines. Do końca roku wygasną też umowy leasingu kilku Boeingów 767-300 oraz 737. Nie wiadomo też, kiedy przewoźnik otrzyma zamówione parę lat temu nowoczesne Boeingi 787 Dreamliner.


Na podstawie Dziennika


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 334

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie