Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Centralwings łączy Polskę z Portugalią

1 kwietnia 2005

Pierwsze bezpośrednie połączenie lotnicze z Portugalią otwarte. Centralwings polskie, tanie linie lotnicze, należące do PLL LOT uruchamiają pierwsze i jak do tej pory jedyne bezpośrednie połączenie Polski z Portugalią. Pierwszy samolot odleci z warszawskiego Okęcia do Lizbony 4 kwietnia 2005 r. (poniedziałek) o godzinie 20:50.

Be Sociable, Share!


„Od początku działalności konsekwentnie podkreślamy, że jesteśmy linią dla ludzi ciekawych świata. Realizujemy tę filozofię oferując naszym klientom między innymi loty na południe Europy. Jako jedyni będziemy latać do Lizbony, ale także do Malagi na Maltę i Sycylię” – mówi Piotr Kociołek, prezes Centralwings.

Samoloty Centralwings będą latały do Lizbony przez cały sezon letni – od 4 kwietnia do 26 października, trzy razy w tygodniu (poniedziałek, wtorek i czwartek). Odlot z Warszawy o godzinie 20:50, przylot do Warszawy (poniedziałek, wtorek i czwartek) o 5:35 rano.

„Nasze rozmowy z portugalskimi biznesmenami i biurami podróży pokazały, że na to pierwsze w historii Polski i Portugalii bezpośrednie połączenie, czekały obie strony” – mówi Piotr Kociołek.

Połączenie z Warszawy do Lizbony nie jest typowe dla tanich linii lotniczych, ze względu na odległość. Przelot z Warszawy do stolicy Portugalii trwa ponad 4 godziny, a typowe połączenie low costowe trwa średnio 1,5 godz.

Właśnie dlatego tanie linie mogą oferować niskie ceny, bo latają na krótkich dystansach. Centralwings zdecydował się na uruchomienie tego kierunku, ze względu na duże zainteresowanie jakie wykazywał rynek.

Najtańszy przelot do Lizbony kosztuje 245 PLN. Do tej kwoty trzeba dodać opłaty lotniskowe w wysokości 99 PLN. Bilety można kupować poprzez stronę internetową www.centralwings.com oraz infolinię, tel: 0801 45 45 45.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 299

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie