Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Cały Star Alliance na jednym terminalu LHR

13 grudnia 2012

Star Alliance z zadowoleniem przyjął decyzję władz Lotniska Heathrow, dzięki której Terminal 2 zostanie oddany do dyspozycji wszystkich jego członków, posiadających połączenia do tego jednego z najważniejszych lotnisk międzynarodowych na świecie.

Be Sociable, Share!


Star Alliance z zadowoleniem przyjął decyzję władz Lotniska Heathrow, dzięki której Terminal 2 zostanie oddany do dyspozycji wszystkich jego członków, posiadających połączenia do tego jednego z najważniejszych lotnisk międzynarodowych na świecie. Z wielką przyjemnością przyjęliśmy dzisiejszą decyzję, która otwiera możliwość oferowania naszym klientom nowej jakości podróżowania i pozwala naszym liniom członkowskim korzystać z hubu w Londynie, powiedział Mark Schwab, prezes Star Alliance. Po wielu latach intensywnych prac, prowadzonych w terminalu na rzecz czołowego światowego aliansu lotniczego wspólnie z zespołem Colina Matthew na Heathrow, możemy obecnie przejść do etapu realizacji.

Star Alliance jest drugim co do wielkości aliansem działającym na tym najważniejszym handlowo i turystycznie brytyjskim lotnisku, zapewniając ponad 21 procent wszystkich miejsc w samolotach oferowanych w skali całego lotniska.

Obecnie nie ma przeszkód do stworzenia prawdziwego terminalu aliansowego, oferującego pasażerom wiele innowacyjnych rozwiązań. Najnowsze technologie, jak również zintegrowane wyposażenie wnętrz i dopasowane do tego procedury poszczególnych przewoźników aliansu, z pewnością sprawią, że dla pasażerów podróż stanie się bezproblemowa i znacznie przyjemniejsza. Ponadto, zgrupowanie wszystkich członków Star Alliance w jednym Terminalu 2 pozwoli na skrócenie o połowę czasu minimalnego tranzytu, potrzebnego na dalsze połączenia. Wyniesie on zaledwie 45 minut, w wyniku czego wzrośnie liczba możliwych połączeń do 31 procent.

Gdy Terminal 2 zostanie otwarty w 2014 roku, 23. przewoźników Star Alliance obsługujących połączenia do Heathrow, przeniesie się w kilku etapach ze swoich obecnych lokalizacji do nowego terminalu.

Więcej informacji na temat Terminalu 2 na lotnisku Heathrow można znaleźć na stronie:

http://www.heathrowairport.com/about-us/rebuilding-heathrow/heathrow’s-new-terminal-2

Be Sociable, Share!

Wizyt: 412

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie