Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Budimex wraca na Okęcie

28 stycznia 2008

Zdesperowane Porty Lotnicze  podpisały nową umowę z polsko-hiszpańskim konsorcjum,  wyrzuconym z Okęcia. Ma ono wrócić na budowę i pomóc w uruchomieniu m.in. systemu transportu bagażu.

Be Sociable, Share!


Konsorcjum ma zbadać m.in. stan systemów transportu bagażu i odpraw pasażerskich i w ciągu tygodnia zdecydować, czy przed 28 marca będzie w stanie je uruchomić. Jeżeli uzna, że jest w stanie tego dokonać, przedstawi szefom Portów ofertę w sprawie zakończenia tych prac.

Ministerstwo infrastruktury zdecydowało się na rozmowy z wyrzuconym konsorcjum, ponieważ sytuacja na Okęciu groziła całkowitą kompromitacją. Część firm zależnych od Ferrovialu nie chciała współpracować bezpośrednio z Portami Lotniczymi, co groziło nie wykonaniem prac przed zniesieniem granic powietrznych. 


Niektórzy z podwykonawców konsorcjum zdecydowało się jednak przyjąć zlecenie bezpośrednio od PPL-u. Na przykład firma Siemens podpisała z władzami Okęcia umowę na rozbudowę monitoringu w terminalu.


Bez względu na ponowną współpracę, spór o wynagrodzenie i kary między PPL-em i dawnym głównym wykonawcą i tak zakończy się w sądzie.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 111

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie