Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Brytyjskie lotniska straciły 20 mln funtów przez alert terrorystyczny

11 września 2006

Po alercie terrorystycznym BAA, operator lotnisk Heathrow, Gatwick, Stansted, Glasgow i Edinburgh, stracił w sierpniu 20 mln funtów (117,3 mln zł) – wynika z komunikatu BAA. Jeszcze większe straty ponieśli przewoźnicy. Linie British Airways, które pomiędzy 10 i 17 sierpnia odwołały 1250 lotów szacują straty na 40 mln funtów (234,5 mln zł). Tanie linie lotnicze Ryanair oczekują od brytyjskich władz rekompensaty w wysokości 3,3 mln funtów.

Be Sociable, Share!


Alarm nastąpił w momencie maksymalnego natężenia ruchu turystycznego. W lipcu z brytyjskich lotnisk skorzystało około 15 mln pasażerów, a w sierpniu ruch jest zbliżony

Udaremniona próba zamachów terrorystycznych spowodowała paraliż brytyjskich lotnisk i odwołanie bądź gigantyczne opóźnienie tysięcy lotów. Pasażerowie koczowali godzinami na lotniskach a przed odlotami panował kompletny chaos. Pasażerowie do dziś poddawani są drobiazgowej kontroli, a w przypadku lotów do i z Wielkiej Brytanii i Ameryki Północnej wciąż obowiązują restrykcyjne ograniczenia.

10 sierpnia brytyjska policja udaremniła plany serii zamachów terrorystycznych w samolotach lecących z Wielkiej Brytanii do USA. Władze na wszystkich brytyjskich lotniskach ogłosiły najwyższy poziom pogotowia antyterrorystycznego. Zamachowcy zamierzali przemycić ładunki wybuchowe na pokłady 10 samolotów i strącić je w czasie lotu, powodując dużą liczbę ofiar.

Według brytyjskiej policji, terroryści planujący zamachy w samolotach zamierzali posłużyć się urządzeniem zawierającym „chemikalia w stanie ciekłym”. Ładunki wybuchowe miały być przemycone na pokład maszyn w bagażu ręcznym.

Źródło:

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 059

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie