Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Brytyjski rząd chce ukarania winnych chaosu na lotnisku Londyn Heathrow

28 grudnia 2010

Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie przepisów, które pozwolą wyciągnąć prawne konsekwencje wobec winnych zaniedbań, które doprowadziły w zeszłym tygodniu do paraliżu lotniska Londyn Heathrow

Be Sociable, Share!


Dziennik Sunday Times w wywiadzie z brytyjskim ministrem transportu, Philipem Hammondem donosi, że zdaniem rządu jest „nie do przyjęcia” aby zarządzający największym pod względem liczby pasażerów lotniskiem w Europie nie poniósł żadnych konsekwencji za paraliż lotniska w tak gorącym okresie przedświątecznych podróży.

 

 

 

 

„Za złą jakość usług muszą grozić kary finansowe”, powiedział gazecie Hammond. Zarządzający lotniskiem Londyn Heathrow zaniedbali przygotowania do zimy: port lotniczy dysponował stosunkowo bardzo małą ilością pługów śnieżnych i skończyły się zapasy płynu do odladzania, ponieważ źle oceniono ilość, jaka będzie potrzebna na zimę.


Wskutek tego większość rejsów została odwołana, mnóstwo miało wielogodzinne opóźnienia, zaś tysiące pasażerów koczowało w złych warunkach w terminalach lotniska.

 

Aktualnie prowadzone jest dochodzenie, które ma dać odpowiedź na pytanie o przyczyny chaosu komunikacyjnego i wskazać winnych zaniedbań.

 

 

 

Londyńskie lotnisko Heathrow to drugi pod względem ilości obsługiwanych pasażerów port lotniczy na świecie. Rocznie obsługuje 66 milionów podróżnych./ME/ na podstawie www.allvoices.com, www.bbc.co.uk

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie