Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Brussels Airlines w Krakowie

1 lutego 2007

Belgijskie linie lotnicze Brussels Airlines uruchomią w marcu regularne połączenie z Krakowa do Brukseli. Będzie to 22. przewoźnik operujący z Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Loty pomiędzy Krakowem i Brukselą odbywać się będą pięć razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i w niedzielę. Wykorzystywane będą samoloty Boeing 737, ze 142 miejscami na pokładzie.

Be Sociable, Share!


Przedstawiciel przewoźnika powiedział, że „nowe rejsy są odpowiedzią na wzrastające zainteresowanie podróżami lotniczymi w Polsce oraz rolę Krakowa na turystycznej mapie świata”.

Belgijskie linie są obecne na rynku polskim od wielu lat, oferując do tej pory regularne rejsy na trasie Warszawa-Bruksela. W sumie wykonują ponad 300 rejsów dziennie do ponad 50 portów w Europie, a także 13 w Afryce i trzech w Ameryce Północnej i Azji. Zatrudniają 2,8 tysięcy pracowników.

Brussels Airlines powstały pod koniec zeszłego roku w wyniku połączenia największego tradycyjnego belgijskiego przewoźnika SN Brussels Airlines z tanimi liniami Virgin Express.

/KY/ na podstawie PAP i Gazety Prawnej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 196

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie