Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Bilety w klasie biznes tańsze niż w ekonomicznej

5 lutego 2010

Linie lotnicze British Airways są już na tyle zdesperowane, że zapowiedziały sprzedaż biletów w klasie biznesowej w cenie biletów klasy ekonomicznej. Dotyczy to większości lotów średniodystansowych, przede wszystkim w Europie.

Be Sociable, Share!


Linie lotnicze sprzedając najtańsze bilety zwykle zastrzegają sobie brak możliwości zmian w rezerwacji. Natomiast każda wyższa klasa oznacza więcej przywilejów. Teraz rezerwując bardzo tanie bilety w klasie biznesowej podróży otrzymuje cenę najtańszej klasy i elastyczność rezerwacji klas droższych.

Nowa klasa taryfowa ma się nazywać Club Europe. Np. obecnie bilet z Heathrow do Paryża w klasie ekonomicznej kosztuje 383 funty (w obie strony, łącznie z podatkami i opłatami). Ten sam bilet w klasie Club Europe ma kosztować 349 funtów.
 
Przy rezerwacji biletu ze strony internetowej British Airways system sam sugeruje najlepszą i najtańszą opcję. Np. przy rezerwacji podróży z Londynu do Amsterdamu, Frankfurtu i Zurychu bilet w obu klasach kosztuje tyle samo. Do Zurychu 276 funtów, Frankfurtu 275 a do Amsterdamu 216 funtów. Trzeba jednak pamiętać, że elastyczność i zmiany w rezerwacji są możliwe w taryfie biznesowej (Club Europe), finalnie więc bilety w wyższej klasie okazują się tańsze.


Na podstawie cheapflights.co.uk

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 281

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie