Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Bilety lotnicze – czy jest szansa na obniżenie cen?

2 maja 2011

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zaproponowała nowe stawki opłat za starty i lądowania na polskich lotniskach. Są one niższe niż w roku poprzednim. Czy oznacza to tańsze bilety lotnicze?

Be Sociable, Share!


Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) zaproponowała stawki opłat za starty i lądowania na polskich lotniskach na rok 2012. Obecnie opłata ta wynosi 1051,03 zł za pomoc przy lądowaniu. Od 1 stycznia 2012 proponowana stawka ma wynosić 813 zł. Oznacza to obniżkę cen, i to znaczną. Wzrosnąć natomiast ma stawka za przelot nad polską przestrzenią powietrzną z 39,46 euro do 43 euro.


Rozwiązanie to jest szansą dla rozwoju małych regionalnych portów lotniczych, których dotychczas mogło nie być stać na opłacenie wyższych stawek za starty i lądowania. Teraz będą mieć większe szanse w przyciągnięciu nowych przewoźników i nowych połączeń lotniczych.


Od razu nasuwa się pytanie, czy zmiany spowodują obniżenie cen biletów. Są na to szanse, ale niewielkie biorąc pod uwagę ostatnie dramatyczne podwyżki cen ropy na światowych rynkach.


Zmiany wejdą w życie po zaakceptowaniu ich przez ULC, Urząd Lotnictwa Cywilnego.


/ME/ na podstawie www.pata.pl

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie