Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

BBC kłamie, więc Ryanair rozda bilety

BBC kłamie, więc Ryanair rozda bilety

15 października 2009

W poniedziałkowej audycji BBC Panorama dziennikarze doszukiwali się niekorzystnych dla klientów praktyk największej taniej linii Ryanair. Prezes linii, Michael O’Leary zapowiedział, że rozda po 100 tys. darmowych biletów za każde kłamstwo powiedziane na antenie. Nazbierało się więc 1,1 mln darmowych biletów.

Be Sociable, Share!


W poniedziałek telewizja BBC nadała program Panorama, w którym dziennikarze wyszukiwali u Ryanaira praktyki, które są niekorzystne dla klientów. Np. mówiono o ukrytych opłatach podczas rezerwacji. Zarzucono Ryanairowi, że klient nie może zrezygnować z dodatkowego płatnego ubezpieczenia. Ponadto dziennikarze ustalili, że samolot Ryanaira parkuje między lotami jedynie 25 min.
Tymczasem Michael O’Leary twierdzi, że BBC dopuściła się oszustwa. Po pierwsze nie zgodzono się na wywiad na żywo. Prezes Ryanaira poszedł nawet na ustępstwa i zgodził się na nagranie wywiadu wcześniej, ale bez edytowania. Telewizja nie przystała jednak na ten warunek.
Pracownicy Ryanaira w audycji naliczyli 11 kłamstw. Za każde z nich Ryanair rozda 100 tys. darmowych biletów, to oznacza, że będzie to największa promocja w historii firmy, na którą przeznaczy 1,1 mln biletów.
Michael O’Leary uważa np. za kłamstwo twierdzenia dotyczące problemów z rezygnacją z ubezpieczenia, skoro ponad 90 proc. klientów z niego nie korzysta. Ponadto uznał za oszukańczą wypowiedź dotyczą zbyt krótkiego postoju samolotów i przytacza przykład amerykańskiej linii Southwest, której samoloty parkują jedynie 15 minut między lotami.
Ryanair jest największą tanią linią lotniczą w Europie obsługując rocznie 66 mln podróżnych i jedną z niewielu linii, które nie zanotowały strat w obecnym kryzysie.

Na podstawie cheapflights.co.uk

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 614

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie