Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Bagaż na lotnisku – historia prawdziwa

25 września 2013

Bagaż traktowany jak piłka do kosza, splądrowane torby i tajemnicze zniknięcia naszych osobistych rzeczy. Co właściwie dzieje się z walizkami po odprawie bagażowej na lotnisku? Prawda może zszokować – szczególnie, jeśli usłyszymy ją z pierwszej ręki.

Be Sociable, Share!


Bagaż traktowany jak piłka do kosza, splądrowane torby i tajemnicze zniknięcia naszych osobistych rzeczy. Co właściwie dzieje się z walizkami po odprawie bagażowej na lotnisku? Prawda może zszokować – szczególnie, jeśli usłyszymy ją z pierwszej ręki.

Portal news.com.au przeprowadził wywiad z pracownikiem firmy handlingowej pracującym na jednym z największych lotnisk na świecie. Informacje, którymi się podzielił, mogą posłużyć jako przestroga dla często beztroskich turystów.

Dlaczego giną nasze walizki?!
Najpopularniejszym powodem utraty bagażu jest odprawianie się na ostatnią chwilę – wtedy nasze walizki są najbardziej podatne na zagubienie. Inną, równie częstą przyczyną jest transfer bagażu, gdy mamy lot łączony. Przy przesiadkach nie odbieramy walizek i zdajemy się całkowicie na osoby, które zajmują się ich przeniesieniem z jednego samolotu do drugiego. O ile mamy wpływ na czas odprawy, to w przypadku oczekiwania na lotnisku na kolejny lot nic już nie możemy zrobić.

Rzut walizką do celu
To, w jaki sposób nasze bagaże lądują w samolocie, albo są z niego wypakowywane może przyprawić o dreszcze. Walizki są przerzucane między bagażowymi czy ciskane w kierunku taśmy transportującej je do samolotu, zatem nic dziwnego, że wiele z nich może zostać uszkodzonych w czasie takich „niewinnych” zabaw. Urwane rączki, kółka, pęknięte szwy czy zamki – to najczęstsze skutki agresywnego transportu. – Nie chcemy niczego zniszczyć, ale wiadomo, że takie zachowanie nie jest korzystne dla bagaży, – powiedział pracownik firmy handlingowej. Zaprzecza też, że pracownicy świadomie nadają bagaże na niewłaściwy lot – to już raczej kwestia nieuwagi, czyli tzw. czynnik ludzki.

Kajak? To też się zmieści!
Według słów anonimowego bagażowego, rzeczy, które ludzie próbują przewieźć samolotem mogą wzbudzić zarówno zdziwienie, jak i kłopot. Zdarzył się kajak i tyczka do skoku wzwyż, jednak najwięcej problemów sprawiła laska, w której był ukryty… sztylet. Tego typu akcesoria były popularne jeszcze sto lat temu, jednak teraz właściciel musiał się gęsto tłumaczyć służbom celnym z niezbędnego do chodzenia cennego przedmiotu.

Bagażowy to ma ciężkie życie
Pracownicy firm handlingowych mają ciężkie życie – dosłownie. Najgorsze jest ładowanie samolotu przy temperaturze przekraczającej 50 stopni Celsjusza, szczególnie, gdy trzeba ściśle ułożyć bagaże w luku. Do tego dochodzi waga walizek – wiele z nich waży ok. 30 kilogramów. Zapach unoszący się z niektórych byłby w stanie powalić przysłowiowego nosorożca, bo podróżni często przewożą jedzenie o charakterystycznym zapachu. Do obowiązków bagażowych należy również pomoc matkom z dziećmi lub niepełnosprawnym w dostaniu się do samolotu. – Innym dość nieprzyjemnym przeżyciem była sytuacja, gdy musieliśmy wnieść do samolotu mężczyznę ważącego ok. 130 kg, który wyjątkowo śmierdział. Do tego zsikał się w czasie transportu – powiedział anonimowy bagażowy.

 

Źródło: wp.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 503

Tagi: ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie