Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Porty lotnicze - Aktualności

Autobus odjeżdża zbyt wcześnie

Autobus odjeżdża zbyt wcześnie

23 lutego 2005

Lecąc do Rzeszowa lepiej postarajmy się wcześniej o transport z lotniska do miasta. Okazuje się, że w niedzielę ostatni autobus komunikacji miejskiej odjeżdża przed przylotem samolotu.

Be Sociable, Share!


W niedzielę jeden z samolotów ląduje na podrzeszowskiej Jasionce o godz. 14.05, a autobus do Rzeszowa odjeżdża przed 14.

Okazuje się, że autobus linii nr 14 kursuje kilka razy w ciągu dnia. W dni powszednie odjazdy z lotniska są dopasowane do rozkładu lotów. Natomiast w soboty i niedziele autobusy odjeżdżają 15 minut przed przylotem samolotu z Warszawy.

Z lotniska w Jasionce nie kursują inne środki transportu. Można jedynie skorzystać z taksówki, ale 10-kilometrowy kurs kosztuje ok. 60 zł.

Władze portu oraz przedstawiciele MPK deklarują, że rozkład autobusów zostanie skorelowany z przylotami po zakończeniu rozbudowy pasa startowego. Jan Straż, dyrektor lotniska, twierdzi, że całe zamieszanie spowodowane jest zmianą rozkładu lotów przez przewoźnika. Wcześniej samoloty lądowały o 13.25 i wtedy pasażerowie mogli dojechać do miasta autobusem o 14.05. Jednak już od 1 marca samoloty znowu zmienią godzinę przylotu na 13.25.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 332

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie