Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Australia otwiera niebo

5 maja 2008

Otwarte niebo nad wszystkimi kontynentami świata – to cel, który stawia przed sobą wspólnota państw europejskich. Ostatnio niebo dla Europy otworzyła Australia. Władze UE negocjują z kolejnymi państwami, m.in. z Kanadą, Ukrainą, Jordanią, Izraelem, by linie lotnicze mogły swobodnie przewozić pasażerów we wszystkich kierunkach.

Be Sociable, Share!


Rocznie pomiędzy Australią a krajani Unii podróżuje ok. 4 mln osób. Na mocy umowy, podpisanej pomiędzy Australią a Wspólnotą, każdy unijny przewoźnik będzie mógł otwierać połączenia do dowolnego lotniska w Australii z kraju, w którym ma swoją siedzibę lub jest ustanowiony przez władze lotnicze. Z obecnych na polskim rynku przewoźników, Ryanair jest ustanowiony i w Irlandii, i w Polsce.

Podobne umowy liberalizujące rynek lotniczy UE wynegocjowała z ponad 30 krajami na całym świecie, m.in. z Indiami, Kazachstanem, Izraelem, Nepalem czy Mongolią. Dla Polski bardzo ważne są negocjacje z Ukrainą, które mogą doprowadzić do rozszerzenia lista miast po obu stronach, do których mogą latać przewoźnicy. Zgodnie z ostatnio podpisaną umową, z Polski na Ukrainę mogą latać wszyscy przewoźnicy wspólnotowi, jeżeli tylko znajdą partnera po drugiej stronie. Ten wymóg nie dotyczy polskich linii lotniczych. Kolejne spotkanie władz Polski i Ukrainy w sprawie dalszych negocjacji ma się odbyć w maju.


Na podstawie Rzeczpospolitej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 024

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie