Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   Couldn't open rss feed in /index.php
   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ambitne plany Air Polonii z prokuratorem w tle

21 stycznia 2005

Jak zapowiedział Stanisław Janik, biznesmen, który chce ratować Air Polonię, irlandzki fundusz Crescent, który w ub.r. wycofał się z pomysłu finansowania przewoźnika, może jeszcze wrócić do gry. Przewoźnik ma ambitne plany na przyszłość.

Be Sociable, Share!


W wywiadzie dla Gazety Wyborczej, Janik stwierdził, że wciąż prowadzone są rozmowy z Irlandczykami. Powiedział także, iż nie uważa, że marka Air Polonia będzie kojarzyła się pasażerom negatywnie.

W pierwszej połowie lutego ma być znany inwestor strategiczny ze Sanów Zjednoczonych, który zamierza przeznaczyć na udziały w Air Polonii 15 mln euro. Do dyspozycji przewoźnika mają być 3 Boeingi B737-400. Na początku kwietnia przewoźnik chce wznowić loty.

Plany według Janika są ambitne. Spółka Air Polonia ma zajmować się tanimi przewozami pasażerów i czarterami, spółka Air Polonia LCC obsługą Vipów. Dodatkowo spółka chce sprzedawać bilety nie tylko poprzez internet, ale także przez własną sieć biur turystycznych. Podobno już w kraju jest przygotowana sieć 380 przedstawicielstw.

Tymczasem specjaliści branży lotniczej uważają, że za sumę, którą chce wyłożyć inwestor można stworzyć zupełnie nową linię lotniczą. Janik uważa, że długi Air Polonii są mniejsze niż 40 mln zł.

Na zarzuty kłopotów z prawem, w jakie popadł Janik w Radomiu, powiedział, że przedstawiciele Air Polonii znają jego przeszłość. Prokuratura oskarżyła Janika w połowie lat 90. o wyłudzenie kredytów. Sprawa jest w toku.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 344

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie