Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Alitalia wystawiona na sprzedaż

22 września 2008

Publiczne ogłoszenie o wystawieniu na sprzedaż Alitalii pojawiło się, zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałek na stronie internetowej tych linii lotniczych.

Be Sociable, Share!


We wtorek zostanie ono opublikowane w trzech włoskich gazetach i międzynarodowej prasie finansowej.


W ogłoszeniu zachęca się potencjalnych nabywców do przedłożenia do 30 września ofert zakupu linii. Zainteresowani muszą przedstawić w ofercie szczegółowe propozycje dotyczące liczby pracowników, którzy mieliby dalej pracować w firmie, a także wymienić, które sektory wielkiego przedsiębiorstwa są gotowi kupić.


Wystawienie Alitalii na sprzedaż przez rządowego komisarza Augusto Fantozziego to rezultat fiaska negocjacji z konsorcjum kilkunastu włoskich przedsiębiorców (CAI), którzy byli gotowi zainwestować w firmę i uratować ją przed bankructwem.


W czwartek grupa ta ogłosiła, że wycofuje swą ofertę z powodu braku porozumienia z częścią związków zawodowych, przede wszystkim pilotów oraz stewardess.


W komentarzach prasowych podkreśla się, że publikacja oferty sprzedaży, do czego był w zaistniałej sytuacji zmuszony komisarz linii, kłóci się z planami rządu Silvio Berlusconiego. Premier powtarza bowiem, że nie ma alternatywy dla oferty, przedłożonej przez CAI i dlatego wciąż ma nadzieję na wznowienie z tą grupą rozmów na temat powołania „nowej Alitalii”.


Jeżeli nikt nie wyrazi zainteresowania nabyciem linii i ich ratowaniem, firma ta przestanie istnieć, a pracę straci 19 tysięcy zatrudnionych w niej osób.


Komisarz Fantozzi poinformował, że loty Alitalii są zagwarantowane do 30 września. Jeżeli natomiast – jak wyjaśnił – do tego dnia nie pojawi się żadna „racjonalna oferta”, zwróci się o zawieszenie licencji dla tych linii.


Jeszcze ostrzejsze ostrzeżenie wystosował z kolei szef Urzędu Lotnictwa Cywilnego Vito Riggio, który zażądał od komisarza linii przedstawienia do czwartku „wiarygodnego planu”, który uchroniłby je przed groźbą odebrania im licencji.


Piloci, najgłośniej protestujący przeciwko utworzeniu „nowej Alitalii” z konsorcjum CAI, ogłosili w poniedziałek, że wraz ze związkami stewardess i stewardów oraz pracownikami naziemnymi rozważają obecnie możliwość powołania własnej grupy, która przedstawiłaby ofertę zakupu firmy.


PAP


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 657

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie