Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Airbus wycofa się z Europy?

5 grudnia 2007

Airbus ostatnio popadł w tarapaty finansowe, spowodowane zbyt wysokim kursem euro do dolara. W ramach strategii naprawczej firma chce zbudować fabrykę w USA, gdzie będą składane samoloty. Nowe centrum montażu najpewniej powstanie w stanie Alabama.

Be Sociable, Share!


Kilka dni temu przedstawiciele producenta samolotów poinformowali, że jego sytuacji finansowej poważnie zagraża niski kurs dolara. Obecnie Airbus posiada ośrodki produkcyjne w Europie, w związku z czym wypłaca pracownikom pensje w euro. Natomiast na rynku światowym tradycyjnie samoloty sprzedaje się w dolarach, który obecnie jest bardzo słaby.

Poza tym, dzięki wybudowaniu fabryki na terytorium USA, możliwe będzie uzyskanie kontraktu na dostarczenie samolotów dla wojska Stanów Zjednoczonych. Do tej pory Airbus nie był dopuszczany do przetargu jako przedsiębiorstwo europejskie.


Obecnie Airbus buduje fabrykę poza granicami Europy. Do roku 2011 ma powstać centrum montażu samolotów w Chinach. W Europie zaś ma być zmniejszona ilość zatrudnionych osób aż o 10 tysięcy. Mówi się też, że do końca roku firma ogłosi sprzedaż sześciu z należących do niej fabryk produkujących części do samolotów.


Na podstawie www.lenta.ru
/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 003

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie