Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Air Baltic

AirBaltic zapraszają do świątecznej Rygi

7 grudnia 2011

Łotewski rząd odkupił od spółki Baltijas Aviacijas Sistemas (BAS) 47,2 proc. udziałów w linii lotniczej airBaltic.

Be Sociable, Share!


Łotewski rząd odkupił od spółki Baltijas Aviacijas Sistemas (BAS) 47,2 proc. udziałów w linii lotniczej airBaltic, a tym samym linie zostały w przeważającej większości znacjonalizowane (99,8%).

Pakiet 47,2 proc. był dotychczas w posiadaniu spółki Baltijas Aviacijas Sistemas należącej do biznesmena Bertolta Flicka, który z kolei kupił udziały na mocy umowy z 18 grudnia 2008 od Grupy SAS (Scandinavian Airlines)

airBaltic Corporation A/S (airBaltic) są narodowymi liniami lotniczymi Łotwy, które rozpoczęły swoją działalność 1 września 1995 r. Od początku swego istnienia firma zatrudnia ok. 290 osób, wśród których jest 41 pilotów i 55 pracowników obsługi pokładowej. Po wejściu Łotwy do Unii Europejskiej airBaltic zyskał miano taniej linii lotniczej, popularnej wśród turystów i 2,2 mln Łotyszy.

Pasażerowie latający z Polski liniami airBaltic mogą uczestniczyć w programie BalticMiles, nie tylko poprzez zbieranie punktów za bilet, ale również, od września 2011, kupując pamiątki w Centrum Informacji Turystycznej w Rydze.

Łotwa, a w szczególności jej stolica Ryga to coraz popularniejsze miejsce weekendowych wyjazdów.

Ryga – serce państw nadbałtyckich i północna metropolia – jest najlepszym miejscem w regionie, aby spędzić sezon świąteczny.

W tym roku, kiedy przypada 501. rocznica tego wydarzenia, Ryga organizuje niezapomniane jarmarki i imprezy uliczne na Starym Mieście oraz świąteczne koncerty w ryskich kościołach i salach koncertowych.

Atrakcje turystyczne odbywające się w Rydze w okresie bożonarodzeniowym tradycyjnie skupiają się wokół choinki i wielu interesujących imprez. Jarmarki bożonarodzeniowe na Placu Katedralnym, Placu Līvu i Esplanadzie zaczną działać jeszcze przed świętami, a iluminacja choinek na Placu Ratuszowym (Rātslaukums) i Placu Katedralnym odbędzie się kilka dni później. Od 2 grudnia w całym mieście pojawilo się 47 ubranych w sposób tradycyjny, nowoczesny i naprawdę awangardowy choinek, które są elementem festiwalu „Parada choinek“.

Od początku grudnia w ryskich kościołach i salach koncertowych odbywać się będą różnorodne imprezy muzyczne. Aż do Nowego Roku będzie można słuchać arcydzieł muzyki klasycznej, utworów kompozytorów współczesnych, jazzu i muzyki latynoamerykańskiej, koncertów symfonicznych i orkiestr dętych oraz występów chórów kameralnych i gospel. Dzieci będą zachwycone specjalnym występem Cyrku Ryga. Nowy Rok powitamy tradycyjnym pokazem sztucznych ogni i imprezami przy symbolu łotewskiej wolności – Pomniku Wolności.

Specjalną nowością tegorocznego sezonu zimowego w stolicy jest oficjalny ryski gorący koktajl oparty na czarnym balsamie; nazywa się “Clavis Riga”, co po łacinie znaczy „Klucz do Rygi“. Można go zamówić w najlepszych barach i restauracjach w mieście.

flysas.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 408

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie