Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Air Polonia się nie odwołała

24 lipca 2005

W środę minął termin, w którym Air Polonia, pierwsza polska tania linia lotnicza, mogła odwołać się od decyzji odbierającej jej koncesję. Wszystko wskazuje na to, że reaktywacja bankruta już nigdy nie nastąpi.

Be Sociable, Share!


Jak podaje Puls Biznesu, 1 lipca 2005 r. prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wydał decyzję o odebraniu firmie Air Polonia koncesji na wykonywanie regularnych i nieregularnych przewozów lotniczych.

„Zgodnie z przepisami kodeksu postępowania administracyjnego, Air Polonia mogła zwrócić się do prezesa ULC w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy. Oficjalnie decyzja została doręczona spółce 6 lipca” – powiedział gazecie Adam Borkowski, rzecznik ULC.

W środę 20 lipca upłynął termin odwołania. Bez niego spółka może jedynie próbować przejść całą procedurę od nowa. Air Polonia musiałaby bowiem teraz składać wniosek o wydanie nowej koncesji i przejść całą procedurę, czyli posiadać przede wszystkim certyfikat przewoźnika AOC, wykazać się odpowiednią kondycją finansową, posiadać odpowiednie ubezpieczenie oraz spełnić wiele innych wymagań – tłumaczył Adam Borkowski.

Tych warunków spółka nie spełnia. Air Polonia przestała latać 5 grudnia, gdy okazało się, że wycofał się mający dostarczyć kapitały irlandzki fundusz Crescent Plan Consult, a spółka nie miała środków na raty leasingowe za samoloty.

Wówczas zainteresował się firmą tajemniczy amerykański fundusz, który za pośrednictwem Stanisława Janika, radomskiego biznesmena, zapowiedział początkowo, że kupi część, a później już całość udziałów spółki. Amerykanie mieli zainwestować w przewoźnika 15 mln EUR (62 mln zł).

Od kilku miesięcy udziałowcy Air Polonii czekają na finał przejęcia. Transakcja miała być początkowo przeprowadzona 5 lutego, potem przekładano ją wiele razy w ciągu kolejnych miesięcy.

.
PK na podst. Pulsu Biznesu

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 467

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie