Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Air Italy Polska pierwszą linią w Polsce z pełnym certyfikatem Airworthiness

12 sierpnia 2009

Decyzją Urzędu Lotnictwa Cywilnego Air Italy Polska uzyskała rozszerzenie zakresu Certyfikatu Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu. Posiadany do tej pory zakres certyfikatu o numerze PL.MG.011 opiewający na Zarządzanie Ciągłą Zdatności do lotu samolotów Boeing 757 został rozszerzony o prawo do pełnego wykonywania przeglądów zdatności (Airworthiness Review) na tym typie samolotów.

Be Sociable, Share!


Tym samym Air Italy Polska jako pierwsza w Polsce firma ma możliwość wydawania Poświadczenia Przeglądu Zdatności do Lotu (Airworthiness Review Certificate). Realizowane jest to zgodnie
z wymaganiami przepisów lotniczych tzn. Rozporządzenia (WE) Nr 2042/2003 załącznika 1 Podczęści I (popularnie nazywanego EASA Part-M część I).
 
Firma Air Italy Polska będzie mogła realizować wymienione zadania dzięki posiadaniu odpowiedniej organizacji i zatrudnianiu wysoko wykwalifikowanego zatwierdzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego personelu przeglądu zdatności (Airworthiness Review Staff).
 
Zapewni to jeszcze wyższy poziom jakości stanu technicznego eksploatowanych statków powietrznych oraz przyczyni się do zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa realizowanych operacji lotniczych.

 


***
Air Italy Polska jest członkiem grupy Air Italy. Przewoźnik lata na krótkich i długich dystansach czarterowych. Air Italy Polska, której baza mieści się w Warszawie, współpracuje także z lotniskami regionalnymi. Główne założenia działalności Air Italy Polska to ustanowienie wysokich standardów bezpieczeństwa, punktualności i jakości usług oraz egzekwowanie ich od swoich partnerów.


Więcej informacji udziela:
Marcin Roszkowski, Ciszewski Public Relations,
mroszkowski@publicrelations.pl,
Tel. +48 22 488 41 58, www.ciszewskipr.pl 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 340

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie