Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Air Berlin

Air Berlin

28 listopada 2004

Air Berlin lata do najbardziej ulubionych miejsc wakacyjnych na Morzu Śródziemnym, na Wyspach Kanaryjskich i w Afryce Północnej. Najważniejszym portem docelowym przewoźnika jest Palma de Majorka, dokąd codziennie z 12 europejskich lotnisk latają samoloty typu Majorka Shuttle.

Be Sociable, Share!



Dnia 28 kwietnia 1979 r. Air Berlin odbył pierwszy swój rejs z Berlina-Tegel do Palmy de Majorka. Ta ulubiona wyspa Niemców jest także i dziś najważniejszym portem docelowym w siatce połączeń Air Berlin. Z 12 niemieckich lotnisk latają codziennie samoloty typu Majorka Shuttle. Lączna liczba lotów na Majorkę wzrosła tygodniowo ze 140 (lato 2001) do ponad 360 (lato 2007).


Oczywiście kursują także regularnie samoloty do wszystkich innych ważnych miejsc turystycznych nad Morzem Sródziemnym, na Wyspach Kanaryjskich, w Portugalii i Afryce Północnej. I tak na przykład zimą 1998/99 roku kontynent hiszpański przeżył prawdziwy renesans. Alikante, Almeria, Malaga i Jerez de la Frontera należą już od dawna do stałego rozkładu rejsów. Tak samo zresztą jak wszystkie Wyspy Kanaryjskie, Grecja ze swoimi wyspami, południowa część Włoch, Turcja, Faro w Portugalii, Madeira, Tunezja, Maroko i Egipt.


W październiku 2002 r. Air Berlin wprowadził City Shuttle. Łączy on lotniska niemieckie z takimi metropoliami europejskimi jak Amsterdam, Barcelona, Budapeszt, Helsinki, Kopenhaga, Londyn-Stansted, Madryt, Mediolan-Bergamo, Manchester, Paryż, Rzym, Wiedeń i Zurych, a swą ceną i usługami wyznacza przy tym nowe wymiary.


Air Berlin rozbudowuje systematycznie pozaniemieckie połączenia lotnicze, przykładowo z Londynu i Amsterdamu na Majorkę lub też rejsy wewnątrz Hiszpanii z Palmy de Majorka do 14 miejsc na kontynencie hiszpańskim i na Balearach.


W styczniu 2005 r. dotyczczasowe linie produktu połączyły się pod nazwą Euro Shuttle, aby podkreślić europejskie komptetencje swoich Linii Lotniczych.


 


Loty ze stolicy Polski do Berlina odbywają się od poniedziałku do środy jak również w piątki i niedziele.

Air Berlin startuje z Warszawy w ciągu tygodnia o godz. 15:10 i ląduje w Berlinie-Tegel o 16:15, zaś w niedziele City Shuttle w kierunku Berlina odlatuje już o godz. 12:05 i jest na lotnisku w Berlinie-Tegel o 13:10.

Rejsy powrotne z Berlina odbywają się w ciągu tygodnia o godz. 13:20, lądowanie w Warszawie o 14:25. Zaś w niedziele City Shutle linii Air Berlin lata od 13:55 do 15:00 godz.



Kontakt:


Wszystkie nowe trasy można rezerwować od zaraz drogą internetową http://www.airberlin.com lub telefonicznie w Centrum Obsługi linii lotniczych czynnym 24 h na dobę (Tel. 0800 73 78 00) w cenie już od 29 euro w jedną stronę. Włącznie ze wszystkimi podatkami i opłatami jak również bezpłatnym serwisem na pokładzie!



Be Sociable, Share!

Wizyt: 142 956

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie