Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Aerfłot poleci do Krakowa

16 maja 2008

Rosyjskie linie Aerofłot zadeklarowały chęć rozpoczęcia regularnych lotów między Moskwą a Krakowem. Władzie portu lotnicze w Balicach są zadowolone, ponieważ z uruchomienia lotów do Rosji wycofał się LOT.

Be Sociable, Share!


Lot z Moskwy do Krakowa prawdopodobnie będzie obsługiwała firma Aerofłot-Nord, zależna od rosyjskiego narodowego przewoźnika. Samolot w pierwszy rejs może się wzbić już w listopadzie. Impulsem do ponownych rozmów okazały się trwające właśnie Dni Moskwy w Krakowie z udziałem wielu moskiewskich urzędników i biznesmenów.

Przedstawiciele lotniska Balice uważają, że na loty Kraków – Moskwa jest duże zapotrzebowanie. Potwierdziły to profesjonalne badania, jakie wykonała firma ASM z Manchesteru specjalizująca się w consultingu, rozwoju lotnisk i siatki połączeń.


Rosjanie zainteresowanie lotami do Krakowa wykazywali już kilkakrotnie. Do tej pory tego rodzaju przedsięwzięcie między oboma krajami było możliwe tylko jeśli rejsy na danej trasie wykonywałyby na zmianę linie z jednego i drugiego kraju. Jednym z powodów przedłużających się rozmów były obawy LOT-u, że tańsze loty z Krakowa należącej do niego linii Centralwings odbiorą mu pasażerów z bardzo opłacalnej trasy Warszawa -Moskwa. Teraz nie ma już takich regulacji.  


Aeroflot-Nord operują na kilkudziesięciu lokalnych i zagranicznych trasach – do Finlandii, Szwecji, Norwegii, Izraela. Lata m.in. z Archangielska, Murmańska, Moskwy i Sankt Petersburga.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 523

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie