Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

A330-200 Emirates poleci z Okęcia

1 lipca 2013

Arabskie luksusowe linie lotnicze Emirates zapowiedziały, że w związku z rosnącym zainteresowaniem połączeniem z Warszawy do Dubaju od początku 2014 roku zamierzają latać większym samolotem.

Be Sociable, Share!


Airbusa A330-200 zastąpi większy Boeing 777-300. Będzie to największy samolot pasażerski latający regularnie na Lotnisko Chopina. Zmiana nastąpi w niespełna rok po uruchomieniu połączenia z Polski. Emirates na trasie Warszawa – Dubaj latają od 6 lutego tego roku. Dotychczas z rejsów skorzystało ponad 58 tysięcy pasażerów. Na tak świetny wynik wpłynęły promocje, dzięki którym za niewielkie pieniądze można było polecieć z przesiadką w Dubaju na Malediwy, do Bangkoku czy Delhi.

- Połączenie z Warszawy rozwija się niezwykle dynamicznie. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem uznaliśmy, że nadszedł właściwy moment, aby zwiększyć oferowanie na tej trasie – powiedział Hubert Frach, wiceprezes ds. handlowych na region zachodni. – Wprowadzając większy samolot, zapewnimy miejsca ponad 5 tys. pasażerów tygodniowo na kluczowych połączeniach do Dubaju, Bangkoku, Delhi, Colombo, Kuala Lumpur czy portów lotniczych w Australii – dodał Frach.

Już od 1 stycznia 2014 roku pasażerowie polecą samolotem typu Boeing 777-300, który jest wyposażony w 12 luksusowych miejsc w klasie pierwszej, 42 miejsca rozkładane do pozycji półleżącej w klasie biznes i 310 miejsc z szerokimi fotelami w klasie ekonomicznej, zwiększając w ten sposób oferowanie o niemal 54 procent.

Klienci Emirates mogą liczyć na wysoki limit bezpłatnego bagażu. Dla klasy pierwszej wynosi on 50 kg, dla klasy biznes – 40 kg, a dla klasy ekonomicznej – 30 kg. Zarówno dla pasażerów klasy pierwszej, jak i biznesowej dostępna jest bezpłatna usługa szoferska.

Nowy samolot będzie na Okęciu prawdziwym kolosem. Jest długi na 73,9 m. Rozpiętość jego skrzydeł to 60,9 m. Dla porównania najnowszy nabytek Polskich Linii Lotniczych LOT Boeing 787-8 Dreamliner ma 56,7 metrów długości.

Flota linii Emirates liczy obecnie 119 samolotów Boeing 777-300, a zamówione zostały 63 kolejne. Emirates obsługują loty z Dubaju do 134 portów lotniczych w 77 państwach.

Przedstawiciele linii Emirates liczą, że większy samolot przyciągnie także firmy chcące przewozić swoje towary. Boeing 777-300 może zabrać jednorazowo 20 ton ładunków. W tygodniu daje to więc możliwość przewiezienia 280 ton w obie strony, czyli o 56 ton więcej niż Airbus A330-200.

Przewoźnik z Warszawy startuje codziennie o godzinie 14.45 i ląduje o 22.15 w Dubaju. Lot z Dubaju rozpoczyna się o godzinie 7.25. Samolot na Okęciu jest o 11.30.

Info: Gazeta.pl
Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie