Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

9 mln pasażerów na Lotnisku Chopina

9 grudnia 2011

Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło w piątek swojego dziewięciomilionowego pasażera w tym roku.

Be Sociable, Share!


Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło w piątek swojego dziewięciomilionowego pasażera w tym roku. Okazał się nim pan Michał Smoliński z Warszawy odlatujący samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT do Paryża.

Szczęśliwy pasażer otrzymał od Lotniska kartę Dobry Start uprawniającą do korzystania z salonów Executive Lounge oraz zestaw upominków. Polskie Linie Lotnicze LOT uhonorowały pasażera voucherem na 10 tysięcy mil w programie Miles and More oraz modelem samolotu w barwach LOT-u.

- Jestem bardzo mile zaskoczony. Właśnie wybieraliśmy się z żoną na weekend do Paryża i dostaliśmy dodatkowe prezenty. To będzie bardzo przyjemna podróż – powiedział uszczęśliwiony pan Michał.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce i jednym z największych w Europie Środkowej. Rok 2011 będzie trzecim w historii portu, w którym obsłużonych zostało więcej niż 9 milionów pasażerów. Rekordowy pod tym względem był rok 2008, w którym z usług lotniska skorzystało ponad 9,4 mln osób; w 2007 r. było ich 9,2 mln.

- Po kryzysie, który dotknął branżę lotniczą w roku 2009, liczba pasażerów obsługiwanych w Warszawie niemal bez przerwy rośnie. Spadki odnotowaliśmy tylko w kwietniu i wrześniu 2010 r. czego powodem były odpowiednio: chmura pyłu wulkanicznego i remont skrzyżowania dróg startowych – informuje Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina. – W przyszłym roku spodziewamy się dalszego wzrostu i nowych rekordów – dodaje.

- Cieszymy się, że coraz więcej pasażerów wybiera podróż naszymi liniami. Dzisiaj jest szczególny dzień dla Lotniska Chopina  w Warszawie, który jest głównym lotniskiem i  hub’em LOT-u. Port obsłużył 9 milionowego pasażera w tym roku i nie ukrywamy satysfakcji, że okazał się nim właśnie podróżny LOT-u – mówi Marcin Piróg, prezes PLL LOT S.A. – Gratulujemy wyróżnienia i wierzymy, że kolejni „milionerzy” będą również  podróżnymi LOT-u.

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie