Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Lotnisko Chopina Warszawa

6 proc. mniej pasażerów na Lotnisku Chopina w sierpniu

5 września 2012

Ponad 917 tys. pasażerów odprawionych zostało na Lotnisku Chopina w sierpniu 2012 r. To o ponad 6 proc. mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

Be Sociable, Share!


Ponad 917 tys. pasażerów odprawionych zostało na Lotnisku Chopina w sierpniu 2012 r. To o ponad 6 proc. mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

To pierwszy spadek po 32 miesiącach niemal nieprzerwanego wzrostu (wyjątek stanowił kwiecień 2010 r. kiedy spadek ruchu wywołany został przez wybuch islandzkiego wulkanu, oraz wrzesień 2010 r. kiedy na Lotnisku Chopina prowadzony był remont skrzyżowania dróg startowych).

- Prognozowaliśmy ten spadek i nie jesteśmy nim zaskoczeni. Wpływ na ten gorszy wynik ma niewątpliwie zlikwidowanie bazy linii Wizz Air oraz wstrzymanie operacji przez OLT Express. Jednak biorąc pod uwagę wielkość ruchu obsługiwanego wcześniej przez obydwu przewoźników w naszym porcie, sierpniowy spadek jest i tak dużo mniejszy niż można było się spodziewać – komentuje Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Oprócz liczby pasażerów zmniejszyła się również (o 9,3 proc.) liczba operacji lotniczych, których w sierpniu obsłużono w Warszawie 11,9 tys.

Łącznie w okresie styczeń-sierpień na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało ponad 6,7 mln pasażerów (+8,1 proc. w porównaniu rok do roku), z czego 5,6 mln w ruchu międzynarodowym (+1,7 proc.) oraz 1,1 mln w ruchu krajowym (+59,2 proc.).

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation oraz cargo. W 2011 r. z usług lotniska skorzystało ponad 9,3 miliona pasażerów co stanowi prawie 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce.

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie