Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

40 procent miejsc w samolotach należy do tanich linii

12 kwietnia 2006

40 procent miejsc w samolotach proponowanych przez linie lotnicze w Polsce w sezonie letnim 2006 to oferta tanich linii. Takie wyliczenia przedstawił prezes LOT-u Krzysztof Kapis na forum lotniczym odbywającym się w Warszawie.

Be Sociable, Share!


Jego zdaniem, realizacja oferty na takim poziomie oznaczałaby dla tanich przewoźników poważny wzrost udziału w rynku. Zastrzegł jednak, że z miarodajną oceną sytuacji należy poczekać do chwili, gdy będą znane rzeczywiste wyniki przewozów w sezonie letnim 2006.
Według informacji Urządu Lotnictwa Cywilnego z końca marca, w sezonie letnim faktyczne regularne przewozy do i z Polski będzie wykonywać 34 zagranicznych przewoźników.


Spośród obcych przewoźników najszerszą ofertę przewozów regularnych ma Wizz Air (32 połączenia), na drugim miejscu jest Ryanair (18), a na trzecim Sky Europe (16). Najbardziej popularnym wśród zagranicznych przewoźników portem lotniczym w Polsce wciąż jest Warszawa – przewozy do i ze stolicy oferuje 30 obcych przewoźników. Ze stolicy, korzystając z usług obcych przewoźników, można polecieć do 40 miast poza granicami naszego kraju. Kolejne miejsca zajmują Kraków z 14 obcymi przewoźnikami, Gdańsk i Poznań z sześcioma oraz Katowice z trzema.


 


/PAP/


 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 082

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie