Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

3 mln pasażerów w I kwartale

6 maja 2009

Warszawa, 6 maja 2009 r. – W pierwszym kwartale 2009 roku polskie porty lotnicze obsłużyły łącznie 3 mln 690 tys. pasażerów w ruchu regularnym oraz czarterowym jest to o ok. 600 tys. pasażerów mniej aniżeli w analogicznym okresie roku ubiegłego – wynika z danych zebranych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Be Sociable, Share!


Najsłabiej radziły sobie największe porty: w Warszawie oraz podkrakowskich Balicach, z dynamiką ruchu pasażerskiego odpowiednio na poziomie – 19,97% oraz – 18,88%. Najlepiej natomiast lotniska w Bydgoszczy, Szczecinie oraz Łodzi, które odnotowały wzrost na poziomie około 20%.

Ta sytuacja spowodowała, że porty regionalne zwiększyły swój udział w rynku z 53,7% w pierwszym kwartale ubiegłego roku do 57,0% w pierwszym kwartale bieżącego roku.


Obecny spadek przewozów pasażerskich w Polsce wynika ze złej sytuacji gospodarki globalnej, a zwłaszcza bezpośredniego otoczenia Polski. W najbliższych miesiącach należy spodziewać się wyhamowania negatywnego trendu, przy czym pierwszych wyraźnych symptomów poprawy sytuacji można oczekiwać dopiero pod koniec roku.  Więcej informacji:
Katarzyna Krasnodębska
Rzecznik prasowy
Urzędu Lotnictwa Cywilnego
608 00 33 41

Be Sociable, Share!

Wizyt: 372

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie