Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

2 miliony pasażerów w ciągu 17 miesięcy

6 października 2005

Linie Wizz Air przewiozły dziś na swoim pokładzie dwumilionowego pasażera. Szczęśliwa pasażerka- Martyna Lelińska podróżowała z Katowic- pierwszej bazy linii, do Mediolanu i otrzymała nieograniczoną możliwość darmowego podróżowania przez cały rok dla dwóch osób na wszystkich trasach Wizz Air.

Be Sociable, Share!


Linia świętowała przewiezienie swojego milionowego pasażera w kwietniu 2005 roku, po niespełna roku od rozpoczęcia działalności. Drugi milion pasażerów osiągnięty w rekordowym czasie 5 miesięcy.

Wizz Air, od czasu rozpoczęcia działalności w maju 2004 roku, dynamicznie rozwija się dodając bazy i destynacje, podnosząc częstotliwość lotów na swoich trasach oraz dostarczając nowe samoloty do floty. Tej zimy Wizz Air zwiększy ilość miejsc oferowanych w samolotach o 25 proc. w porównaniu do lata 2005 i wprowadzi 6 nowych tras. Linia zostanie zaopatrzona w nowy samolot Airbus A320 w drugiej połowie listopada; dostarczanie nowych samolotów będzie kontynuowane w 2006 roku i później.

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, zarządzany przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A., w ciągu 9 miesięcy 2005r odprawił już ponad 860 tys. pasażerów. Dla porównania, w ciągu całego roku 2004, odprawiono ponad 622 tys. Udział linii lotniczej Wizz Air w strukturze regularnego ruchu na trasach międzynarodowych w MPL Katowice wynosi 64 proc. Katowicki port jest pierwszą z założonych przez Wizz Air baz lotniczych.

Wizz Air stale wzmacnia swoje przewodzenie i zaangażowanie na rynku Centralnej i Wschodniej Europy. Linia dodała w Polsce Poznań do swojej sieci portów lotniczych i ostatnio stała się pionierem na rynkach Wschodniej i Południowej Europy rozpoczynając loty do Kowna na Litwie i Sofii w Bułgarii- odpowiednio z Warszawy i Budapesztu.
József Váradi, prezes Wizz Air powiedział podczas konferencji w Warszawie: “Wizz Air gwałtowanie stał się przewodzącą tanią linią lotniczą w Centralnej i Wschodniej Europie i stale wzrasta. Przewiezienie dwóch milionów pasażerów w czasie krótszym niż 17 miesięcy mówi samo za siebie. Oczekujemy, że przewieziemy następne 2 miliony pasażerów Wizz Air w czasie o połowę krótszym od tego, jaki osiągnęliśmy teraz.”

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 347

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie