Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

150 tys. pasażerów Norwegian w Gdańsku

7 stycznia 2010

Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, przewiozła już 150  tys, pasażerów na trasie Gdańsk – Oslo. Jubileuszowy pasażer, mieszkaniec Oslo, przyleciał dziś do Gdańska o godz. 12.00 rejsem DY1055.

Be Sociable, Share!


Zainaugurowane w 2007 roku połączenie obsługiwane jest trzy razy w tygodniu. Boeing 737-800 Norwegian odlatuje z Portu Lotniczego in. Lecha Wałęsy na główne lotnisko w Oslo (Gardermoen) we wtorki, czwartki i niedziele.

Rejsy z Gdańska do Oslo wykonywane są zgodnie z poniższym rozkładem:


Wtorki/Czwartki


Wylot z Gdańska o godz. 12.25, przylot do Oslo o godz. 13.50


Wylot z Oslo o godz. 10.30, przylot do Gdańska  o godz. 12.00


Niedziele


Wylot z Gdańska o godz. 9.30, przylot do Oslo o godz. 11.00


Wylot z Oslo o godz. 7.35, przylot do Gdańska o godz. 9.05


„Połączenie, z powodzeniem eksploatowane przez Norwegian od 2005 roku, cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno w Polsce, jak i w Norwegii. To nasz wspólny sukces. Cieszymy się z wieloletniej już obecności Norwegian w Trójmieście. Liczymy na kolejne połączenia, które wzbogacając różnorodność siatki połączeń oferowanych z Pomorza, w jeszcze większym stopniu wzmocnią pozycję Norwegian na naszym rynku  – mówi  Włodzimierz Machczyński, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk Sp. z o.o.


“Nasze rejsy z Gdańska do Oslo to atrakcyjna oferta dla pasażerów, którzy chcą latać nie tylko tanio, ale też wygodnie i punktualnie. Z Norwegian można polecieć nie tylko do Oslo, ale również z gwarantowaną przesiadką na lotnisku Gardermoen do jedenastu innych miast w Norwegii: Alesund, Bardufoss, Bergen, Bodo, Harstad/Narvik, Haugesund, Kristiansand, Molde, Stavanger, Tromso i Trondheim. Co istotne z punktu widzenia całego regionu ,, z połączeń tych korzysta coraz więcej Skandynawów”, podkreśla Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, pan Jarosław Święcki.


Rejsy z Gdańska pozwalają również na tranzyty w Oslo na rejsy Norwegian do wielu innych atrakcyjnych miast w całej Europie.  Z głównego lotniska w Oslo, jakim jest Gardermoen, Norwegian oferuje połączenia do kilkudziesięciu portów w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie, w tym między innymi do Alicante, Antalyi, Barcelony, Belgradu, Bordeaux, Budapesztu, Korfu, Larnaki, Dusseldorfu, Edynburga, Genewy, Gran Canarii, Ibizy, Londynu (Gatwick oraz Stansted), Malagi, Marakeszu, Monachium, Moskwy, Nicei, Paryża, Pizy, Rijeki, Rodos, Rzymu, Salzburga, Santorini, Sharm-el-Sheik, Splitu, St. Petersburga, Tallina, Warny i Wilna.


Norwegian jest jedyną tanią linią gwarantującą przesiadki w swoich bazach. Możliwości takie daje główne lotnisko w Oslo (Gardermoen), będące jednocześnie najważniejszą bazą norweskiej linii. Na tle innych przewoźników wyróżnia się ponadto transparentnymi cenami, brakiem ukrytych opłat, najwyższym limitem bagażu (40 kg bagażu rejestrowanego oraz 10 kg bagażu podręcznego), elastycznymi taryfami biznesowymi Full Flex, dostępnymi również w Globalnym Systemach Dystrybucyjnych oraz nowoczesnymi samolotami (blisko 60 zamówionych samolotów B-737-800). W przeciwieństwie do wielu innych tanich linii, których samoloty lądują na lotniskach nierzadko oddalonych nawet o 100 km od miast docelowych, Norwegian lata do głównych portów lotniczych, co jest ważne nie tylko dla ruchu służbowego, ale także dla pasażerów podróżujących prywatnie. Na uwagę zasługują najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, wykorzystywane przez Norwegian w celu obniżenia kosztów oraz podnoszenia poziomu obsługi, w tym self check-in oraz mobile check-in.


Bilety na połączenia Gdańsk – Oslo oraz przez Oslo można kupować bezpośrednio na stronie internetowej www.norwegian.com, w polskojęzycznym Centrum Sprzedaży i Rezerwacji, w biurach podróży, a także na lotniskach.


norwegian.com

Be Sociable, Share!

Wizyt: 490

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie