Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

122 ofiary katastrofy rosyjskiego samolotu

9 lipca 2006

Sibir122 osoby zginęły, a 52 zostało rannych w katastrofie samolotu w Irkucku. Airbus A-310 należący do rosyjskich linii lotniczych Sibir zjechał z pasa startowego podczas lądowania, uderzył w pobliski budynek i zapalił się. Samolot leciał z Moskwy, na jego pokładzie znajdowało się 180 pasażerów oraz 8 członków załogi.

Be Sociable, Share!


53 osób rannych, ciężko poparzonych, przewieziono do szpitala.

Pożar maszyny ugaszono dopiero po ponad 2 godzinach akcji.
ratownicy nadał przeszukują wrak maszyny.
Wśród pasażerów airbusa była dwójka Polaków oraz grupa dzieci lecących z Moskwy na obóz nad Bajkałem.- To było piekło – mówi „Super Expressowi” Aldona Widawska, nauczycielka spod Kalisza, która cudem ocalała z wczorajszej katastrofy samolotu rosyjskiej linii lotniczej Sybir. Polka została tylko ranna w nogę.


- Wjechaliśmy z zawrotną szybkością w zabudowania – relacjonuje dalej Aldona Widawska. – Siedzieliśmy w głębi samolotu, to prawdopodobnie nas uratowało.


Maszyna w końcu uderzyła w betonowy budynek i stanęła w płomieniach. Samego momentu uderzenia Polacy nie pamiętają. Załoga do końca próbowała zapobiec wybuchowi paniki.


- Wkoło nas szalały płomienie – opowiada ocalała Polka. – Ale stewardesa pomagała wyskakiwać z wraku tym, którzy przeżyli.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 633

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie