Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

10 rzeczy, które pomogą zachować dobre samopoczucie podczas podróży samolotem

3 stycznia 2011

Nie wszyscy dobrze znoszą latanie. Przedstawiamy kilka porad, które pomogą przetrwać w dobrym zdrowiu podróż samolotem.

Be Sociable, Share!


Bez względu na to czy lecisz na narty czy na ciepłą wyspę czeka cię nawet wielogodzinna podróż na lotnisko, oczekiwanie i podróż samolotem.


Zabierz ze sobą dmuchaną poduszkę, którą podłożysz sobie pod szyję. Możesz również użyć swojego płaszcza lub kurtki jako koca. Linie lotnicze nie zawsze czyszczą swoje poduszki czy koce pomiędzy lotami.

Żel do dezynfekcji rąk – w małym opakowaniu, maks. 100 ml lub mniejszym. Możesz go użyć zawsze kiedy jest potrzebny a nie masz możliwości umycia rąk wodą i mydłem

Wyciśnij małą ilość antybiotyku w maści lub żelu do nosa na brzeg nosa aby zapobiec wdychaniu bakterii znajdujących się na pokładzie samolotu.

Chusteczki higieniczne – trzymaj je pod ręką, raczej unikaj chowania ich do kieszeni w siedzeniu znajdującym się przez twoim.

Chusteczki antybakteryjne – możesz użyć ich aby wyczyścić cokolwiek czego dotykasz: podłokietniki, składany stolik, roletę w oknie samolotu, klamki drzwi do toalety itd.

Podstawowe lekarstwa – środki przeciwbólowe lub na przeziębienie.

Butelka wody – albo nawet dwie lub trzy. Powietrze w na pokładzie samolotu może bardzo wysuszać błony śluzowe. Alkohol nie pomoże a nawet zaszkodzi i spotęguje tylko uczucie suchości i pragnienia.

Rozpuszczalna witamina C w tabletkach – można ją rozpuścić podczas lotu w niewielkiej ilości wody.

Mała butelka z nakładką ze sprayem. Można napełnić ją wodą i spryskać twarz i szyję podczas lotu.

Mała paczka orzeszków lub bakalii – ma sporo witamin i jest sycąca. Pozwoli ci uniknąć niezdrowych fast-foodów na lotnisku.


I kilka ogólnych rad:

Jeśli to możliwe podróżuj w mniej obleganym okresie. Mniej współpasażerów oznacza mniejsze szanse na złapanie przeziębienia lub grypy. Środek tygodnia lub soboty są mniej oblegane niż piątki, niedziele i poniedziałki.

Skieruj strumień powietrza z wentylatora na pokładzie samolotu na klatkę piersiową zamiast na twarz, zapobiegnie to wdychaniu bakterii.

Jeśli pasażer obok ciebie ma wyraźne oznaki przeziębienia, rozważ zapytanie obsługi samolotu o możliwość zmiany miejsca siedzenia./ME/ na podstawie www.news.cheapflights.co.uk

 

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie